Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A tibetológia mennyire piackép...

A tibetológia mennyire piacképes szak? Jól el lehet vele itthon helyezkedni sok pénzért? Vagy esetleg telített ezzel a munkaerő piac?

Figyelt kérdés

Idén érettségizek, ősztől egyetem. Nagyon érdekel a Távol-keleti világ, meg a kultúrák nyelvek. Tibetológus szeretnék lenni! Milyenek a tapasztalok elhelyezkedés szempontjából?

Mivel DIPLOMÁT ad, ezért olyan 200-250 ezer/havi fizetésnél NEM AKAROM lejjebb adni a végzettségemmel majd. Vélemény?

Bele vágjak a tibetológiába? (esetleg koreanisztika, japanológia)

((Humán beállítottságú vagyok, viszont se pszichológus, se tanár nem akarok lenni, se tolmács.))


2015. jan. 13. 18:39
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
"Ez büfészak" féle rosszindulatú, hazug.. megjegyzések nem érdekelnek, előre mondom, köszi! :)
2015. jan. 13. 18:40
 2/12 anonim ***** válasza:
46%
""Ez büfészak" féle rosszindulatú, hazug.. megjegyzések nem érdekelnek, előre mondom, köszi! :)" Na akkor abba gondolj bele, hogy ma Mo-on ilyen képzésü valakit (SZERINTED!!) ki, milyen szerv tudna HASZONNAL alkalmazni?
2015. jan. 13. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Engem az érdekel hogy evvel hol lehet elhelyezkedni itthon, mit csinál a tibetológus. Na meg persze a fizetés is magas legyen viszonylag, mégis csak DIPLOMÁT ad ez. :))
2015. jan. 13. 18:53
 4/12 anonim ***** válasza:
93%
Diplomát ad na és? Kitörölheted vele (nem rosszindulatúságból mondom egyáltalán). Tetszik nem tetszik egy ilyen szak maximum hobbinak jó, elhelyezkedni valószinüleg kevés lesz.
2015. jan. 13. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
95%
Egyébként meg diploma és diploma között is van különbség. Szerinted kinek kell többet tanulnia, annak aki tibetológián tanul, vagy annak aki orvos-mérnők-jogász hallgató?
2015. jan. 13. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

És?? Mindenki azt tanul, ami ÉRDEKLI! Engem ez érdekel, a kultúrák, nyelvek, Ázsia..

Ha meg diplomát ad, azt TESSÉK MEGFIZETNI, ennyi.

2015. jan. 13. 19:09
 7/12 anonim ***** válasza:
96%
Írtam, hogy hobbinak jó, ha te szereted csináld nyugodtan. De pénzt ne várj olyan dologtól amire nincs kereslet.
2015. jan. 13. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
96%

Nagyra vagy azzal a tibetológia diplomával fiam, de azért el ne szállj magadtól... Fejedbe vettél egy olyan képzést, amire nyilvánvalóan szinte nincs is kereslet, és még el se kezdted, de már követelőzöl, nem is akárhogy. Ideje felnőni és megérteni, hogy minden a kereslet-kínálaton múlik. Én meg 4. évemet taposom az orvosin, én akkor követeljek magamnak 1 milliót/hó? Mert a tiéd alapján kb. az lenne a reális. De az élet nem így megy.


A kérdésre a válasz: ha ez érdekel, vágj bele, de ne csodálkozz ha esetleg munkád se lesz. Rájössz majd, hogy ahhoz is nagyon-nagyon komoly erőfeszítéseket kell tenni, hogy egyáltalán dolgozhass...

2015. jan. 13. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Szerinem meg ha az ember diplomás akkor azt fizessék is meg rendesen (200K..) Ennyi!!


Az meg hogy kinek milyen diplomája van magánügy, mindenkit más érdekel!

Aki végigtanulta a 3+ évét, vizsgázott egy csomót, majd lediplomázott, annak jár a magas fizu. Legyen az orvos, tibetológus, vagy bármi más!

2015. jan. 13. 19:39
 10/12 anonim ***** válasza:
96%
Csak egy kérdés kedves kérdező, mire jó a tibetológia szak? Tibet Kína egyik tartománya és még az is marad jó sokáig (sajnos), arról nem is beszélve, hogy amúgy is inkább spirituális és vallási jelentősége van, mint gazdasági. Ha jól akarsz keresni, kínai szakra menj és csinálj mellette egy közgáz szakot. Ami meg a diplomákat illeti, ha bekerülsz a felsőoktatásba rá fogsz jönni, hogy diploma és diploma között óriási különbségek vannak. Egy műszaki, orvosi, jogi diplomáért kidolgozod a beledet, és élni is alig van időd egyetem mellett kis túlzással, míg a szabadbölcsészek, kommédiások, andragógusok szemesztere másból sem állcsak ivásból meg ganja tekerésből. A diploma önmagában semmi csak egy darab papír, a mögötte rejlő tudás és munkaerő-piaci kereslet ad neki értéket. Én elhiszem, hogy egy nyelvszakon tanulni kell, lehet, hogy én el sem tudnám végezni, de a tibetológia munkaerő-piaci értéke NULLA, és sajnos ezért a diploma értéke is közel nulla.
2015. jan. 13. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!