Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Milyen az ELTE Alkalmazott...

Milyen az ELTE Alkalmazott közgazdaságtan képzése? Lehetőleg olyanis írjon, aki oda jár.

Figyelt kérdés

Milyen a légkör? Milyenek a tanárok? És ami a legjobban érdekel, hogy milyen nehéz a matek? Nem tartom magam annyira jó matekosnak, fakton 4-es vagyok és kb az emelt érettségit is csak 60-70% körülire tudom megírni max.

Viszont nagyon érdekel a közgazdaságtan és ezért szeretnék majd ide menni.


2015. jan. 13. 23:29
 1/1 anonim ***** válasza:

Akkor kezdem azzal, ami a legjobban érdekel, a matekkal. Én sem tartottam magam kifejezetten jó matekosnak, amikor az ELTEconra jelentkeztem, de engem is nagyon érdekel a közgáz, ezért hajlandó voltam a kompromisszumra. Most végeztem az első félévvel, s bár több matekot tanultunk, mint amennyire számítottam, mégsem találtam annyira nehéznek. Mivel a házik miatt rá vagy kényszerítve a folyamatos gyakorlásra, így sokkal kisebb akadályt jelentenek a ZH-k, szerintem ez a legnagyobb pozitívum a szakon. Meg lehet csinálni a matekos tárgyakat, viszont tényleg sok időt elvesz a készülés. Egyébként vannak olyan csoporttársaim akik hasonló eredményt értek el érettségin, ők is vették az akadályokat, sőt.

A tanárok profik, corvinusos körökben is ismert, hogy mennyire jó nálunk a tanári gárda. Nagyon sokan MTA tagok, van aki a KSH-nál dolgozik tanítás mellett, illetve párhuzamosan tanítanak a CEU-n vagy a BME-n is. Ami hatalmas pozitívum, az a koruk. 30 év körüliek, a legtöbbel tegeződünk, eléggé szoros a tanár-hallgató kapcsolat a szakunkon. Előfordult, hogy előadás közben feltettem egy kérdést az egyik tanáromnak, ő megkért, hogy küldjek neki később egy e-mailt a kérdésemmel kapcsolatban, amit én elfelejtettem, de ő este magától küldte a választ a címemre. Ez nem egyedi eset, nagyon hamar válaszolnak a megkeresésekre, nálunk tényleg az az első, hogy minél inkább segítsék a hallgatókat.

Véleményem szerint a légkör az egyik legnagyobb erőssége a szaknak. Minden évfolyamon eléggé kevesen vagyunk, de elég szoros kapcsolatok alakulnak ki az évfolyamok között, éppen ezért. A gólyákat felsőbbévesek mentorálják a kezdetektől, akik segítenek eligazodni az egyetemen, és segítek az integrációt az ELTEconos közösségbe. A kari gólyatáboron kívül szeptember elején egy szakos tábor is megrendezésre kerül Velencén, ez tavaly is nagyon jó volt, minden évfolyamról jöttek hallgatók, és néhány tanár is lejött megismerni az új hallgatókat. Szorgalmi időszakban is mindig van kihez fordulni, ha gondot okoz egy-egy tantárgy, de kikapcsolódásra is van lehetőség a szaktársakkal. Hagyomány a félévnyitó és -záró sörözés, ahová általában a tanárok is benéznek, de volt példa arra is, hogy lasertagezni mentünk az idősebbekkel.

A mai napig életem egyik legjobb döntésének tartom azt, hogy első helyen jelöltem meg az ELTEcont.

2015. febr. 3. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!