Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Milyen legyen a sorrend?

Milyen legyen a sorrend?

Figyelt kérdés

Kitűnő tanuló vagyok, de a szombati központi nem lett olyan jó, mint amilyenre számítottam, valószínűleg 74 pont körüli lesz.

Vidéki vagyok (Szentendre), így csakis Szentendrén, és Budapest III., IV., és XIII. kerületei jöhetnek szóba. Műszaki-természettudományi pályán gondolkozom.

Eleinte úgy volt, hogy a Veres Péter Gimnáziumot jelölöm elsőnek, de úgy döntöttem, ezzel az eredménnyel arról inkább lemondok. Az első helyre még így is nagyon csekély esélyeim vannak, ezért fontos lenne eldöntenem, hogy mi legyen a további sorrend, ebben kérnék segítséget.

Elsőnek a XIII. kerületi Berzsenyi bioszkémia tagozatát szeretném megjelölni. Mögötte a III. kerületi Kőrösi kéttannyelvű baptista suli ötéves angol kéttana, az Óbudai Gimnázium emelt matek-fizika-angolja, a Könyves Kálmán Gimnázium, a Babits Mihály Gimnázium emelt matekja, és a szentendrei Móricz bioszkémiája verseng. Illetve talán az Árpád Gimnázium német nemzetiségijén is gondolkodtam, mert szimpatikus suli, de magyar vagyok, csak németet tanultam, szóval nem tudom, hogy megjelölhetem-e.

Főleg a Kőrösi az, ami leginkább kérdéses, voltam nyílt napon, édesanyámat lenyűgözte, engem valahogy nem. Az hírlik, hogy gyenge iskola, primitív diákokkal, de kéttannyelvű, és nagyon fontos számomra, hogy jó legyen a nyelvoktatás. Német haladó, kezdő angol mindenképpen legyen, és a gimnáziumi évek alatt szeretnék eljutni angolból nulláról középfokig (legalább), és jóval könnyebb dolgom van, ha tanítanak valamit az iskolában, és nem csak otthon tudok próbálkozni "okosodni".

És ugye a természettudományok (plusz infó), meg a közösségi élet a másik. Szóval, ha tud valaki valamit az előbb felsorolt iskolákról, és ad valami útmutatást, hogy melyik miben jó, a Berzsenyi után melyikkel kerülnék közelebb a céljaimhoz, az kérem segítsen.

Előre is köszönöm.



2015. jan. 18. 21:29
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem tudom, hogy a Babits mennyit változott abban a pár évben, mióta végeztem, de mikor oda jártam (5 éve), borzasztó gyenge volt a nyelvoktatás. A természettudományi és főleg a matek irány viszont erős volt ott, elég sokan is jöttünk műszaki pályára.
2015. jan. 19. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
A Móriczot hányadiknak akarod beírni?
2015. jan. 19. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Kettes: Épp a sorrend az, amit nem tudok. :)) De nagyon valószínű, hogy csak tartalék lesz.
2015. jan. 19. 15:06
 4/4 anonim ***** válasza:

Szerintem nem szabad lemondani a Veres Péterről sem. A tanárjaim mind azt mondták, hogy akárhogy sikerült a központi, a sorrend maradjon úgy, ahogy be fogom adni a jelentkezést, és ahogy elterveztem kezdettől fogva.

A másik, hogy halgass a szívedre. Ha neked nem tetszik a Kőrösi, akkor ne add oda be a jelentkezést. Egyik ismerősöm tavaly érettségizett a Babitsban, most angol tanári szakra jár az ELTE BTK-n. Ő azt mondja, kellően erős a nyelvoktatás.

2015. jan. 20. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!