Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Pszichológia mesterszakra...

Pszichológia mesterszakra milyen alapképzésekkel lehet jelentkezni? Szociálpedagógia alapképzéssel lehet?

Figyelt kérdés

a felvi.hu-n nem igazodtam el..egy oldalon meg ilyesmiket olvastam, hogy Teljes/nem teljes kreditérték beszámításával figyelembevehető szakok... nem tudom, ez mit jelent??

Valaki elmagyarázza?

És választ ad a kérdésemre? vagy linket, hol tudom megnézni?

Köszi!



2015. jan. 18. 23:13
 1/4 anonim ***** válasza:
A teljes kreditérték beszámításával figyelembevehetőnél csak simán lehet jelentkezni ha nem akkor kreditfelismerési kérvényt kell benyújtani. Meghatározott tudományterületekből meghatározott kreditmennyiség teljesítését kell, hogy igazold, hogy BA-n teljesítetted. Bővebb info a felvin vagy a képzést hirdető karok weboldalán a képzés leírása felvételi információk résznél.
2015. jan. 18. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Csak pszichológia alapképzésről lehet pszichológia mesterképzésre jelentkezni. Ez nem véletlenül van így kitalálva, alapvetően az lenne a legideálisabb, ha osztatlan képzés lenne, ugyanis az 5 évnyi tanulás mindenképpen szükséges ahhoz, hogy az ember elindulhasson az életben pszichológusként. Na mindegy, bocsi a kitérőért, a lényeg, hogy szociálpedagógia alapképzéssel maximum akkor jelentkezhetsz, ha x kreditnyi tárgyat elvégeztél a pszichológia BA tárgyai közül is. De akkor sem biztos.
2015. jan. 19. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat!

és ezt a megszabott kreditnyi tárgyat a pszichologia alapszak tárgyai közül a mesterszakon felvehetem? hogy jelentkezek így ,szoc.ped szakkal, felvesznek, és ott teljesítem pluszban? vagy hogy kéne?

2015. jan. 22. 02:11
 4/4 anonim ***** válasza:

Ilyet nem lehet. Vagy már megvannak ezek a tárgyak, mire jelentkezel, vagy egyszerűen nem vesznek fel. De egyébként sem biztos, hogy ez működőképes, csak sok olyan mesterszaknál van, ahol lehet. Pl. én pszichológia BA-ra járok, és ha kriminológia mesterre akarok menni, nem mehetek a sima pszichológiámmal, mert meg van szabva, hogy 20 kreditnyi jogi tárgyat (vagy 10?) el kell hozzá végeznem. Mivel nem voltam elég szemfüles és nem jöttem rá időben, már nincs időm a képzésem alatt ennyi jogi tárgyat felvenni, így buktam ezt a lehetőséget. Hacsak nem csinálok valami más képzést, ami alatt ezt még meg tudom csinálni.


A te esetedben sem lehet olyat, hogy majd a mesteren elvégzed, mert pont az a lényege, hogy a minimális háttértudás, amire a mesterképzésen alapozni kell, nincs meg, mivel nem tanultad (azért mégiscsak három évnyi anyagról van szó, amiből nagyon kevéssel találkoztál a saját szakodon).

2015. jan. 22. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!