Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Magyarként mennyi esély van...

Magyarként mennyi esély van bekerülni egy londoni szinművészeti egyetemre?

Figyelt kérdés
Ha a felsőfokú nyelvvizsga meg a tehetség adott:)

2014. dec. 28. 12:25
 1/1 anonim ***** válasza:

Felsőfokú nyelvvizsga tök mindegy hogy van-e, ott kell tudnod beszélni, folyékonyan of course. Hát figyelj, rettentően tehetségesnek kell lenned, hogy egyáltalán bejuss a SZFE-re, nem csak empátiában kell túltengned, de tudnod kell énekelni, táncolni, művészi beszédet használni. Na, ha Mo.-n ez van, akkor egy angliai színművészetiről mit gondolsz? Arról nem is beszélve, hogy a magyar versekkel, monológokkal, népdalokkal és irodalmi művekkel szrt se kezdesz odakint, és véleményem szerint egy külföldi, ha nem beszéli ténylegesen folyékonyan, anyanyelvi szinten a nyelvet, nem tudja előadni a darabokat. Gondolj csak bele, hogy egy Shakespeare művet kell értelmezned angolul, majd teljes beleéléssel előadnod. Még egy angolnak is baromi nehéz, nem hogy egy külföldinek.

Anno, körülbelül 14 éves koromig nekem is ilyen nagy terveim voltak, hogy én majd Amerikába megyek egyetemre, igazi american dream lesz az életem, de ahogy közeledett a pályaválasztás, bizony rájöttem, hogy kivitelezhetetlen, főleg mert nincs az a pénz amiből finanszírozni tudnám a megélhetést és emellett az egyetemet. Ha okleveles színész akarsz lenni (máskülönben nem nagyon alkalmaznak teljesen amatőrt), akkor hosszú évekig komolyan kell készülnöd az egyetemi felvételire, és nagyobb az esély, hogy még akkor sem vesznek fel. Viszont még mindig ott vannak a színitanodák, jelentkezz egybe, onnan legalább lesz protekciód, előnyöd az egyetemre.

2014. dec. 29. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!