Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Markmyprofessor.com-on miért...

Markmyprofessor.com-on miért nem lehet hosszabb értékelést írni a tanárokról?

Figyelt kérdés

Komolyan, én már számtalanszor voltam úgy, hogy nekikezdtem egy értékelés megírásának, de a szöveges rész számára engedélyezett 500 karakter borzasztóan kevés, sehogy se fért bele, aztán inkább el se küldtem. Nem akarok oldalakon át tartó elemzést készíteni minden tanárról persze, de egy olyan 1000-1500 karakter mindenképpen kellene szerintem, hogy tisztességes, minden fontosabb szempontra kiterjedő véleményt lehessen írni. Nem értem, miért fájna ez az oldal működtetőinek, miért nem lehet egyszerűen megnövelni azt a limitet. Ettől még aki egyszavas "véleményeket" szokott írni, az ezután is tudna, csak aki esetleg rendesen megindokolná a pontokat, az sem lenne korlátozva ebben...


A másik, hogy a pontozás is nagyrészt butaság szerintem. A követelmények teljesíthetősége és a tárgy hasznossága sok esetben független az adott tanártól, ezeket leginkább a tanszéken és az adott tanszékvezetőn lehetne számon kérni, még ha a vizsgáztatással meg az anyag összeállításával kapcsolatosan némi beleszólásuk esetleg az oktatóknak is van külön-külön. A többi, pontozható tulajdonság az már kétségtelenül az adott tanárra vonatkozik kizárólag, de azokkal meg az a baj, hogy a diákok többsége nem találkozik az adott oktatóval előadáson és szemináriumon és (szóbeli) vizsgán egyaránt. Márpedig ha csak vizsgázott nála, akkor hogyan ítélje meg az előadásmódját? Ha csak az előadásain ült bent, de másnál volt szemináriumon, akkor hogyan ítélje meg a segítőkészségét? Stb... Itt meg az lenne a legjobb megoldás szerintem, ha a pontozásnál egy-két szempontot, amelyekben nem tudok állást foglalni, egyszerűen üresen lehetne hagyni.


2015. jan. 22. 11:40
 1/2 anonim ***** válasza:

Azért ez a második rész kicsit sántít. Az előadó állítja össze (elsősorban) a vizsgafeladatsort, és így hatással van arra, hogy mennyire szigorú a számonkérés.


Aki szemináriumot/gyakorlatot tart, az egyben ZH-ztat is, szintén összevethető az "előadásmód" a számonkéréssel.


Értelemszerűen nem az alapján fogsz értékelni egy tanárt, hogy valamelyik tárgyból pont nála szóbeliztél :D

2015. jan. 22. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
Vezess blogot és dobáld be a linkeket, vagy dropbox meg ilyesmi.
2015. jan. 22. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!