Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Van itt olyan dietetikusnak...

Van itt olyan dietetikusnak tanul (vagy van ilyen ismerőse)? Mennyire durva ott a kémia? (többi lent)

Figyelt kérdés

Gondolom,tul.képpen ezen alapszik az egész..Én bioszból fogok emeltezni,kémiát 10.osztályig tanultunk csak gimiben (nem volt túl magas az oktatás minősége e tárgyból)...Szóval abból nem vagyok valami jó. Ha esetleg felvennének,sok tanulással el lehet végezni azért?:( Gyógytornászat is érdekel,azt is jelölöm.

Esetleg tapasztalatok? Nagyon megköszönném!



2015. jan. 25. 17:49
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Egyáltalán nincs, vagy nem vészes. Miből gondolod, hogy ide kell kémia? Volt valami minimális, általános értelmiségi biokémia, de gimiben is annyi az anyag, nem vészes. Aztán annyi.
2015. jan. 25. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Valahol olvastam korábban...

Akkor ilyen kémia szigorlat nincs ezen a szakon,vagy valami hasonló?

Utána néztem a szaknak,de erre vonatkozólag nem sok infót találtam:(

2015. jan. 25. 18:33
 3/11 anonim ***** válasza:
58%

Bár nem vagyok kompetens a témában, mivel én nem tanulok dietetikusnak, és még csak ilyen ismerősöm sincs, egy pár dolgot azért (hozzáértőktől) hallottam.


Példának okáért, azt, hogy a mai dietetikus képzés Magyarországon még mindig az 1970-es ismeret és tudásanyagnak megfelelően zajlik. Azóta kijött már rengeteg új kutatás, eredmény, azóta hatalmasat bővült a modern tudásanyag táplálkozás tekintetében (ill. az ezzel kapcsolatos betegségeket illetően is), tehát röviden fogalmazva, amit ott tanulnál, annak valószínűleg a nagy része már rég nem állja meg a helyét.


Véleményem szerint ha érdekel a téma, és mondjuk ezzel kapcsolatban utána sporttal szeretnél foglalkozni, akkor menj edzőnek, bár pénz nincs benne, csak ha jó vagy (ugyanúgy, mint minden egyéb nem kifejezetten "sztár-szakban"). Ott ugyanúgy szükséged van egy dietetikus tudására, csak nem a szak tananyagát tanulod meg, hanem önállóan utána nézel, és up-to-date információt találsz, amit aztán 1-1 étrend megírásánál tudsz majd kamatoztatni.


Egy testépítő

2015. jan. 25. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 Somogyi-Kovács Anita ***** válasza:
100%

Helló!

Mondjuk az emelt szintű kémia érettségi jó ajánló levél!! igen, kell a kémia - biokémia.

Itt megtudod nézni az órarendeket:

[link]

A testépítő válasza, pont olyan szintű, mint amennyit ért a dietetikához! Tihanyi András dietetikus, teljesítményfokozó sporttáplálkozás könyvét javaslom, ezt is tanítják a Dietetikus képzésen, szép napot, Klima Anita

2015. jan. 26. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
56%

Ennek ellenére valószínű, hogy egy testépítő (nem feltétlen, de akár én) többet tud az egészséges és/vagy sporttáplálkozásról, mint a szakma fejesei, akik kitalálják, hogy a fehérje tönkreteszi a vesét, a vitamint túl lehet adagolni, a "szintetikus vitaminok" rosszak, C vitaminból egy felnőtt ember napi adagja 60mg, az elágazó láncú aminosavak ALS-ot okoznak, a gyümölcsök tökéletes élelmet jelentenek mindig, a tej milyen jó, "erő-egészség", a növényi fehérje mekkora forradalmi újítás, stb.


Ezeket a gyökérségeket mind magas végzettségű és elismert orvosok vagy dietetikusok hordták össze. Két dolgot felejtettek ki csupán, a realitást és a mocskos részletek közlését. :)

2015. jan. 26. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Azért én maradok az orvosom véleményénél, és nem izmos-Pistinél, aki azt hiszi, ha megbír emeli X kilót, vagy lefut Y kilómétert, ő szarta a spanyol viaszt. Több tisztelet azok felé, akik annyit tanultak ahány éves te vagy!
2015. jan. 26. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Van kémia szigorlat és van biokémia és van élelmiszerkémia Dietetikus:)
2015. jan. 26. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Akkor tiszteld a henteseidet, a te döntésed. :) A tanulásukról meg, tudod. "Jó munkához idő kell", ahogy tartja a mondás. Lehetséges lenne, hogy egy orvos találta ki ezt is, mert azt megint elfelejtették közölni, hogy a szar munkához is legalább annyi idő kell.
2015. jan. 26. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Szia! Én most vagyok másodéves. Két félév Élelmiszer- és biokémia van, nem azt mondom, hogy könnyű (én gimiben ötös kémiás voltam, de nem volt olyan komoly azért az oktatás...), de bőven abszolválható :) Szóval csak ez ne tartson vissza, ráadásul van gyak is, ami ugyan hosszú, de elég érdekes tud lenni :)
2015. jan. 27. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
100%

pte etk-n a kémia vehető. nem kell hozzá emelt szintű tudás. :)


kedves Klima Anita, nálunk nagyon sporttáplálkozást sem tanítanak, nem hogy a Tihanyi András könyvét. és egyébként annyiban igaza van a testépítőnek, hogy a diet az 1970es alapokon nyugszik még mindig... és aki ezt nem vallja be, az hazudik másnak és önmagának is!

2015. jan. 27. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!