Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mi értelme a nyelvi előkészítő...

Mi értelme a nyelvi előkészítőnek?

Figyelt kérdés

Én és több volt ált. iskolai osztálytársam nyelvi előkészítőt végeztünk. Osztályonként csak 2-3 ember tett felsőfokú nyelvvizsgát, amúgy meg semmivel sem lett több a tudásunk mint ha rendes 4-éves képzésre mentünk volna.

Fölöslegesen elpazaroltunk 1 évet.


Nem lenne ésszerűbb ha nyelvi előkészítő év helyett egy nyelvi "utókészítő" év lenne gimikben? Nem tehetnnk át azt az egy nyelvközpontú évet az egésznek a végére?

4 év után leérettségizel, leteszel egy középszintű érettségit nyelvből, és ha úgy akarod még maradhatsz egy évet (de nem kötelező) hogy letedd az emeltszintűt is belőle, esetleg mégegy nyelvből, de esetleg akár nyelvvizsgát érettségi helyett. Így aki úgy gondolja hogy elég neki a közép, az elmehet, aki meg felsőt akar, az a lehúzó elemektől mentesen érettebb fejjel mehetne neki a nyelvvizsgának/nyelvi-érettséginek, ahelyett hogy 14-15 évesen a dolgokat fel nem fogva mindenki ellébecolná azt az értékes egy évet.


2015. jan. 27. 03:28
 1/5 anonim ***** válasza:
Mindenki a maga szerencsejenek kovacsa. A mi iskolank nem egy elit hely de a 0. utan az osztaly 60%-a megcsinalta a kozepfokut illetve erettsegire az osztaly felenek meglett a felsofoku is. Lehet peldat hozni termeszetesen mind a ket oldalrol is.
2015. jan. 27. 04:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
értem, de akkor nálatok is csak az osztály felének lett meg a felsőfokú. Szerencsés eset a többihez képest, de ebben a jelenlegi rendszerben semmi nem kötelez, kényszerít rá hogy bárki letegye.
2015. jan. 27. 04:38
 3/5 anonim ***** válasza:

Nyelvi előkészítős osztályba jártam, középfokú nyelvvizsgát is alig féltucat ember tett az osztályból az 5 év alatt, (engem beleértve), azt is rendre az utolsó évben. Felsőfokút szerintem senki nem tett, egy maroknyian elmentünk Emelt szintű érettségire, és ennyi.


Ettől függetlenül nem éreztem azt, hogy hú de elpazaroltam volna egy évet. Ha nyelvi előkészítőn az lenne a cél, hogy mindenki felsőfokút tegyen, akkor mi értelme a kéttannyelvű osztályoknak? :D

2015. jan. 27. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
és akkor így meg mi értelme a nyelvi előkészítőnek?
2015. jan. 27. 13:18
 5/5 anonim válasza:
Én Karinthys vagyok (kéttan angol-magyar 5 év) és kell az az első év. Itt évvégére mindekinek le kelll tennie a felsőfokot (min. C1), mivel minden tantárgy angolul folyik. Első évben nem csak angol óra, hanem szaknyelvek is vannak (töri, föci, fizika, matek) ami muszály, hogy jövőre értsük az anyagot. Persze az gimnáziumtól függ h hasznos e az az 1. év vagy sem, de a Karinthyban minden év hasznos ;))
2015. febr. 2. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!