Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Van olyan iskola ahol testneve...

Van olyan iskola ahol testnevelés órán kérik a tornadresszt?

Figyelt kérdés

Tudom hogy már szinte sehol nem kell, maximum sport iskolákba de ott is jobbára egyenruhának ha versenyekre vagy hasonló programokra készülnek. Nekem már általánosba sem kellett végig hordanom, pedig már lassan 9 éve hogy végeztem az általánosba, viszont az unokahúgomék most költöztek Kiskunfélegyházára mert apja ott kapott valami nagyon jó állást meg az anyja is ott eltudott helyezkedni egy közeli településen az önkormányzatnál, és ugye mivel innen durván 100 km-re laknak így unokahúgomat ott íratták be iskolába hogy a 7. és 8. osztályt ott eltudja végezni aztán lehet visszatér ide majd ha gimis lesz mert egy itteni suliba akar járni minden áron.

Viszont unokahúgom nagyon kiakadt amikor közölték hogy kell a tornadressz. Beiratkozásnál kaptak ugyan házirendet meg listát arról hogy mivel készüljenek, de a dressz témát nem gondolták komolyan, főleg hogy unokahúgomra lehetetlen kapni mert már most alig 13 évesen is 172 cm magas. Viszont amikor elkezdte a sulit a tanárok kérték tőle, és kapott rá 2 hetet hogy beszerezze. Nagy nehezen találtak is, ráadásul még gumi övet is kell hordania hozzá ami még jobban kiakasztja. Viszont a dresszt csak használtan tudták megvenni egy másik elballagott diáktól, de az már nagyon rongyosra lett kopva és nagyon venni sem tudnak. Csak azért kérdezem mert teljesen kivan ezen akadva, és én elképzelni sem tudom hogy egy városi iskolába felső tagozaton ilyet kérnek.


Igaz hogy hallok néha olyanokat mivel én Pestre járok időnként alkalmi munkára és ott mesélik hogy van egy lány középiskola ahol egy tanárnak szintén mániája a tornadressz dolog és kötelező is hordaniuk, és az ég világon még egy kis nadrágot sem vehetnek rá!


Ezen azért én is kivagyok akadva hogy most tényleg visszafelé halad a társadalom vagy mivan itt?

Én időmbe is már csak alsóba kellett 5. osztályba még kérték, de akkor már olyan rugalmas felfogású tanárunk volt hogy megengedte hogy ráöltözzünk és 6.-7. osztályba már nem is kérte mert tudta hogy drága, meg nagy méretbe alig van, de ennek ellenére kemény tanár volt, csak az öltözködést kezelte rugalmasabban.



2015. jan. 28. 13:11
 1/8 anonim válasza:

Szia,

A kérdésedre nem tudok válaszolni, de az, hogy nem lehet beszerezni 172 cm-es lánynak tornadresszt, az nem igaz. Akár 188-as méretben is lehetséges. Jó, nem biztos, hogy üzletben, de hirtelen 4 web oldalt is tudok itt Magyarországon, ahol lehet 176-os méretig tornadresszt kapni.

De ebből az egyiknek Budapesten van üzlete Óbudán, a másiknak vidéken (tudom, nem biztos, hogy az üzlet egybeesik a lakóhellyel, de ezért van a csomagküldés). A 4 web oldalból 2-nél alap méret a 188-as is, a harmadiknál külön megrendelésre gyártják és szállítják le. A negyediknél még "csak" 176-osig láttam, de lehet, hogy ők is beszereznek nagyobbat külön megkeresésre.

2015. jan. 29. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
Előző vagyok. Bocsánat, átolvasva a válaszomat, mind a 4-nek van üzlete (itt jön be a lakhely és üzlet címe kérdés, amire már utaltam).
2015. jan. 29. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Mint előttem is írták lehet kapni Magyarországon magas lányra és felnőttre is dreszt

" most tényleg visszafelé halad a társadalom vagy mivan itt? "


Nem kell kiakadni, külföldön alap hogy a lányok dresszben tornáznak.

És nem olcsó cuccokban, 20-40 Eurós dresszekben, teli a net a dressz gyártók oldalával. (mellesleg külföldről is lehet rendelni)

Ha nem hiszed nézzél fel youtubra írd be a dressz angol vagy német megfelelőjét és a kislányok feltöltött ruhabemutatóinak 1000-rei vannak fenn.


Külföldön divat és elfogadott testedzéshez szükséges ruha, itthon sírás-picsogás.

2015. jan. 29. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

A házirendben a legtöbb helyen szerepel a lehetőség. és vannak is akik élnek ezzel, bár inkább csak az alsósok. A felsősök bizonyos értelemben cikinek találják, és bár tudom, hogy a tesióra nem divatbemutató, de a tini korban ezt nem így látják. Nem hiszem, hogy a magasság és így a méret beszerzés kérdésében akadály lenne, rövid keresés után lehet találni, és nem is drága.


Egyébként ezen aggódni butaság, mert ha még esetleg kötelező is, akkor mindenkire egyformán vonatkozik ez, senki nem fog kilógni a sorból. Ráadásul szerintem kényelmes, és felfázás ellen is jó. Megértem viszont, hogy ne feltéten érzi benne mindenki magát jól, és akkor tényleg semmi értelme.

2015. febr. 1. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Én személy szerint még a 8.-os lányok-fiúktól is követelem hogy tornafelszerelésben jöhetnek csak testnevelés órára. Mert milyen dolog az már bocsánat, nem divatbemutatóra készül az osztály! A lányok is, rendesen tornadresszben és csak talajon vehet fel egy fehér pólót maximum. Voltak akiknek eleinte nagyon nem tetszett, nem érdekel, kerülte az órát de már ők is azt mondják hogy jól döntöttem és szívesen jönnek így. Engedtem annyit, -mert nem könnyű a nagyoknak- hogy aki tud viselhet verseny illetve fitnes dressz-t is de csak kizárólag egyrészeset! A fiúknak pedig sport rövidnadrág, kantáros dressz vagy póló. És jól van így.
2015. márc. 18. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:

#5-ös, teljesen egyetértek Veled, igazad van.

Minden tesitanárnak így kellene tennie.

2015. ápr. 20. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Korábban a középiskolában is tornadressz volt a kötelező öltözet lányoknak és fehér atléta tornagatya fiúknak.

Ezen a felvételen is látszik (2:02-től), pedig ez már bőven a 90-es évek:


https://www.youtube.com/watch?v=blhuMiSHoPM

2016. márc. 25. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
5. Na, itt a ridegállattartó. Már a stílusodból érezni a tesitanáros ridegséget. Az ilyen miatt utáltam meg a testnevelést. Szerencsére később mégis kedvet kaptam a mozgáshoz, és jobb teljesítményt mutattam fel, mint a ridegállattartó módszerrel. Azért kíváncsi lennék, a nagy katonáskodás mellett miért nem lehet a gyengébb képességűeknek is megtanítani, amit meg lehetne egyébként.
2017. máj. 3. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!