Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Bármelyik egyetemre beülhetek...

Bármelyik egyetemre beülhetek előadásra?

Figyelt kérdés

Nem vagyok főiskolai hallgató, tehát hivatalosan nincs jogviszonyom egy egyetemnél sem, így az előadásokra beülhetek ingyen, bérmentve, szabadon?


Úgy tudom így van, de kérlek erősítsetek meg.



2015. jan. 29. 15:43
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
0%
Nem.
2015. jan. 29. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Kedves első, bővebben ki tudnád fejteni a válaszodat?
2015. jan. 29. 15:51
 3/11 anonim ***** válasza:
Azt nem tudom teheted-e vagy sem (erősen kétlem), de annyi biztos, hogy meg tudod tenni. Nem figyelik, hogy ki ül be 1-1 előadásra, pláne egy ilyen 150-200 fős esetében. Rendszerint az egyetem épületébe is minden további nélkül be tudsz menni. Nem fogják megkérdezni, hogy te mégis ki vagy :D
2015. jan. 29. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Nem értem, hogy az egyetemi előadásokról miért sokaknak 100n fős termek jutnak eszébe, amikor nem egy előadásom volt, amelyen 3-4 ember vett részt. Ha meg már feltűnik az idegen személy, az oktató nyugodtan elküldheti őt.
2015. jan. 29. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Amikor voltam ELTE nyílt napon, akkor azt mondták, hogy év közben is bármikor bemehetek előadásokat hallgatni, mert egész Magyarországon minden előadás nyilvános, kivéve a szemináriumok és a gyakorlatok.
2015. jan. 29. 16:24
 6/11 anonim ***** válasza:
Máshol meg nyilt napon is megmondják, melyik előadásra üljél be. Lehet, hogy jogilag nyilvánosak, de a gyakorlatban azért ez nem egészen így működik. És egyébként miérnél egy olyan előadással, ahol az oktató nem kívánt vendégként tekint rád?
2015. jan. 29. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Szívesen beülnék meghallgatni, mert egyrészt érdekel, másrészt pedig ha jogilag szabad, és a tanár sem küld el, akkor hadd kulturálódjak már egy kicsit.
2015. jan. 29. 16:36
 8/11 anonim ***** válasza:
Rendben, de nem ezt kérdezted.
2015. jan. 29. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Akkor elmagyaráznád nekem, hogy mit kérdeztem, mert fogalmam sincs, hogy mit pötyögtem le, és amit fogalmaztam azt sem igazán értem.
2015. jan. 29. 16:49
 10/11 anonim ***** válasza:
Természetesen beülhetsz, kár erre több szót vesztegetni.
2015. jan. 29. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!