Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » 17 éves létemre ki írathat az...

17 éves létemre ki írathat az anyukám az iskolából a nélkül, hogy én beleeggyeznék?

Figyelt kérdés
Anyukám úgy gondolja, hogy felesleges letennem a szakmát, ugyanis "nem venném hasznát" az életem során.. De én igenis le szeretném rakni, legalább biztosítéknak! 18 éves leszek szeptemberben, de anyukám és nevelőapám ki akar iratni, és nevelőapám el vinne magával dolgozni. (munkahelyén tud munkát nekem.) De én nem dolgozni akarok, főleg nem a nevelőapámmal, 17évesen. Tudok tenni valamit? Kinek tudnék szólni az iskolában? Esetleg gyámügyhöz kellene fordulnom ilyen esetben? Nagyon sok ember mellettem áll, de sajnos senki sem tudja kinél kellene ezt jelezni.

2015. jan. 30. 21:31
 1/6 A kérdező kommentje:
Már az iskolába sem akarnak beengedni, nem tudom mi tévő legyek..
2015. jan. 30. 21:37
 2/6 anonim válasza:
100%
Ebből később csak gondod lenne. nem tudom az aktuális jogszabályt, hogy meddig kötelező, de ilyennel az igazgatót keresném. ő biztos segít.
2015. jan. 30. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Minden iskolában van gyermekvédelmi felelős (általában egy tanár), első körben őt keresd.
2015. jan. 30. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Igen, ismerem is ezt a tanárt, tehát akkor neki kellene szólnom, köszi!


Persze, hogy csak a gond lenne.. Valamilyen oknál fogva megszűnik ez a cég, vagy bármi gond akad, akkor 8 általánosom van..

2015. jan. 30. 22:27
 5/6 anonim ***** válasza:

Megtaláltam! Köznevelési törvény 53. paragrafus 2(g) pont: Megszűnik a tanuló jogviszonya "a tankötelezettség megszűnése után - ha a szülő A TANULÓ EGYETÉRTÉSÉVEL, nagykorú tanuló esetén a tanuló írásban bejelenti, hogy kimarad".

Te nem értesz egyet, ilyen általad aláírt papírt nem tudnak felmutatni, ezért jogviszonyodat nem szűntethetik meg. Olyan nincs, hogy nem engednek be az iskolába, hacsak nem ők rúgtak ki fegyelmivel. Sürgősen beszélj az igazgatóval, ne a tanárral, fölösleges időhúzás, és ha véletlenül elutasítana, rögtön az önkormányzat gyámügyi osztályával.

2015. jan. 31. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm!
2015. febr. 2. 12:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!