Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha nem jön be a BME jó lesz a...

Ha nem jön be a BME jó lesz a Corvinus is?

Figyelt kérdés
Első helyre a PPKE-ITK-t jelöltem meg, második helyen pedig BME-VBK-t. Mindkettőre majdnem 400 pont kellett tavaly, amit ha nagyon sokat tanulok, össze tudok szedni. De, beüthet a ménkű a sok tanulás ellenére, ezért arra gondoltam, hogy a Corvinus biomérnök szakát jelölném meg harmadiknak, mert arra tuti felvennének. Szerintetek így jó, ha mindenképpen ebben az irányban szeretnék maradni? Csak mert RENGETEG rosszat olvastam a Corvinusról, és így nem tudom, hogy jól döntök-e.

2015. jan. 31. 22:16
1 2
 1/15 horbeni ***** válasza:
100%
Sztem jó döntés, a Corvinus egy erős suli
2015. jan. 31. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
91%
Messze a BME színvonala alatt van, mondom ezt úgy, hogy jártam egy évet BME biora, aztán BCE élelmiszermérnökin diplomáztam, és elég sok közös tárgyunk volt a biomérnökökkel. Viszont ha mindenképp ezt szeretnéd, akkor ott is lehet TDK-zni, kutatni, a kötelezőn túl is csinálni szakmai gyakorlatot és máris sokkal kisebb hátrányból indulsz.
2015. febr. 1. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Bárhova csak a Corvinus biomérnökire ne! Borzasztó gyenge, vicc kategória, nem is lett volna szabad indítaniuk.


Ha szeretnél még valamit megjelölni, akkor az ELTE biológia, vagy a SZIE rokon szakjait javaslom, mert azokkal könnyebben leszel jó biomérnök, megfelelő szakirányt választva, mert azok jó egyetemek. A Corvinus Budai Campuszát én legszívesebben elfelejteném.

A Corvinusra csak akkor menj ha közgazdász akarsz lenni, mert abban jók.

2015. febr. 2. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Biológiára nem szeretnék menni, annyira az nem érdekel. A SZIE-n nem nagyon találtam olyan szakot ami a biomérnökhöz hasonló (csak a nevüket néztem meg - hétvégén szalagavató és péntek-szombaton nyelvvizsga is van és ezerrel készülök, alig van időm.)
2015. febr. 2. 22:41
 5/15 anonim ***** válasza:
48%
A biológia és a biomérnök között csak annyi a különbség, hogy utóbbin kicsit több a kémia. Ezeken a szakterületeken úgyis MSc-re, sőt PhD-re lesz szükséged, ha a szakmában szeretnél maradni. A SZIE biotechnológia MSc-je, az ELTE biológus MSc több szakiránya és a BME biomérnök MSc-je is nagyon jó. Biotechnológia MSc-t bármilyen színvonalas biológiai vagy agrárképzésre rá lehet építeni.
2015. febr. 3. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, megfontolom az általad említett lehetőségeket!
2015. febr. 3. 20:36
 7/15 A kérdező kommentje:

SZIE biológiára tavaly 416 volt a ponthatár. Pont valami olyan szak kellene, ami kémiás (NEM tanár) - mérnökös, és tutira felvesznek. Ha minden jól megy 400-410 pontom lesz, ezzel nem vesznek fel SZIE-re.

ELTE-re felvennének, de arról meg sok rosszat olvastam szintén.

2015. febr. 3. 23:24
 8/15 anonim ***** válasza:
Az ELTE, SZIE, BME és a Semmelweis egyaránt nagyon jó elit egyetemek, ami az élettudományokat illeti.
2015. febr. 3. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Azért mielőtt elhiszed, hogy alig van különbség a biomérnök és a biológus között, nézz át egy-egy mintatervet, mert ezt elég erős kijelentésnek érzem.

[link]

[link]

2015. febr. 4. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Hiába jó egyetem a BME, a SZIE és a Semmelweis ha nem vesznek fel mert magas a ponthatár! Pont hogy egy olyan alternatívát keresek, ami azt orvosolja, hogy azt tanulhassam, ami érdekel még ha nem is olyan jó egyetemen - a lényeg hogy felvegyenek egy olyan szakra ami érdekel és nem 400 (vagy a afölötti) rá a ponthatár. Hiába ajánlod a SZIE-t sokadjára, mert arra se lenne elég pontom.

Arról nem is beszélve hogy biológián sok olyat is tanítanak ami engem egyáltalán nem érdekel, és hiányoznak a mérnöki tárgyak.

Ezért kérdeztem hogy utolsó mentsvárként jó lesz-e a Corvinus.

2015. febr. 4. 14:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!