Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha nem jön be a BME jó lesz a...

Ha nem jön be a BME jó lesz a Corvinus is?

Figyelt kérdés
Első helyre a PPKE-ITK-t jelöltem meg, második helyen pedig BME-VBK-t. Mindkettőre majdnem 400 pont kellett tavaly, amit ha nagyon sokat tanulok, össze tudok szedni. De, beüthet a ménkű a sok tanulás ellenére, ezért arra gondoltam, hogy a Corvinus biomérnök szakát jelölném meg harmadiknak, mert arra tuti felvennének. Szerintetek így jó, ha mindenképpen ebben az irányban szeretnék maradni? Csak mert RENGETEG rosszat olvastam a Corvinusról, és így nem tudom, hogy jól döntök-e.

2015. jan. 31. 22:16
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Debrecenben, Szegeden és a Pannon Egyetem Mérnöki Karán (Veszprém) is van biomérnök képzés és ezek azért sokkal jobbak mint a Corvinus, és talán a pontszám sem olyan magas.

Ezek közül Szeged a legjobb, de a másik kettő is tisztességes képzést ad.

2015. febr. 4. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:
Családi okok miatt Pesten kell egyetemre járnom. Ha nem így lenne, már a Pannon lenne a 3. helyen.
2015. febr. 4. 21:47
 13/15 anonim ***** válasza:

OK, akkor megadom magam. Nincs több mentőötletem.


Végülis még a Corvinus biomérnöki is jobb mintha okj-s tanfolyamra mennél, vagy ha nem tanulnál sehol. :-)

2015. febr. 4. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm, erre voltam kíváncsi! :D

Nyilván az a cél, hogy minél több pontom legyen és felvegyenek az első vagy második helyre (2 pont volt tavaly a kettő között a különbség) - de mint írtam, beüthet a ménkű és nem szeretnék olyat tanulni, ami nem érdekel, de nem akarom elpazarolni se az időmet. Utolsó mentsvárnak akkor jó lesz a Corvinus.

2015. febr. 4. 22:03
 15/15 anonim válasza:

"A biológia és a biomérnök között csak annyi a különbség, hogy utóbbin kicsit több a kémia. Ezeken a szakterületeken úgyis MSc-re, sőt PhD-re lesz szükséged, ha a szakmában szeretnél maradni."


A biológia képzés az csak biosz, és magolásból áll az egész. Tanárként lehet esélyed, phd-zva, vagy bolti eladóként.

Biomérnökkel sokkal széleskörűbben elhelyezkedhetsz. A fenti kijelentés elég meggondolatlan, az első évben összesen 2 biológiás tárgy van, tömény mérnöki alapozás (matek, géptan, fizika, kémia, laborok) mellett.

2015. jún. 2. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!