Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Visszagondolva középsulis...

Visszagondolva középsulis éveitekre, tanáraitok jól végezték a munkájukat vagy hagyott maga után némi kívánnivalót?

Figyelt kérdés
Pl nekem volt olyan történelem tanárom, amelyik csak ült az asztalnál és csöndben fölolvasott a tankönyvből valamint olyan nyugdíjas kinézetű tesitanár is volt, amelyik csak bedobta a labdát, hogy nesztek focizzatok és ment is dolgára egész tanévben.

2015. febr. 1. 03:20
 1/10 A kérdező kommentje:
Jah nem is beszélve arról a tanárról, amelyik első félévben végig azt írta a naplóba, hogy év eleji ismétlés, második félévben pedig végig az szerepelt, hogy év végi összefoglalás.
2015. febr. 1. 03:22
 2/10 anonim válasza:
50%

Tudom sokan megfognak most kövezni de az ilyen tanárok miatt mondtam azt, hogy köszönöm én ebből nem kérek és elmentem magántanulónak. Tippelj, hogy tanultam-e a vizsgákra. NEM!

Az iskolai végzettség már szart sem ér a mai világban és az álmos, unalmas, negatív tanárok csak kiszívják belőled még az élni akarást is. Nem véletlenül mondják azt, hogy a legtöbb ember már fiatal korában meghal, csak nem tudja...kiölnek belőled az emberek minden célt.

Történelemre ott vannak a jobb, minőségi dokumentum filmek amik nem hülyeségeket mondanak.

Manapság már a kapcsolatok számítanak, több ismerősöm is csak 8 általánost végzett el, külföldre mentek mert angol órán odafigyeltek és most jobban keresnek mint az itteni érettségivel rendelkező emberek.

Röviden tömören: Nem, a tanárok nem végzik jól a munkájukat mert ha szívből csinálnák akkor nem ásítoznának a padon hanem minden energiájukat a tanításba fektetnék.

2015. febr. 1. 05:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Vacuolum válasza:
Több tanárom volt aki nem tudott fegyelmet tartani és volt olyan reál tárgyas tanárom is aki csak lehadarta az anyagot. És ettől elég sok volt osztálytársam utálta meg a kémiát és a fizikát, pedig majdnem mindenki azért jelentkezett ebbe a bizonyos középiskolába.
2015. febr. 1. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

#2: igazán okos akkor lennél, ha csak egy hétre kipróbálnád a tanítást. Kíváncsi volnék, hogy látnád a dolgokat, és mire mennyi energiát fordítanál.


Kérdező: voltak rossz tanáraim, hasonlóan, mint neked. De nem fair, hogy a jóra sosem emlékszünk, hiszen biztosan voltak jó tanáraid, ahogy nekem is.

2015. febr. 1. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:
Egyszer sem írtam azt, hogy igazán okosnak tartom magamat viszont ahhoz van elég eszem, hogy ne próbáljam ki a mostani generáció tanítását, nem akarok magamnak lelki traumát okozni. :DD
2015. febr. 1. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Még a ketteshez annyit, hogy ha szerinted valami sz@rt sem ér csak azért, mert nélküle is el lehet érni ugyanezt, akkor sajnos a logikus gondolkodással gondok vannak, mert ilyen alapon elég sok dolog sz@rt sem ér. Egyébként rád is vonatkozik, hogy a gyerekgyilkos tanárok mellett észre kellene venni az olyat, aki gyakorlatilag életcélt ad a diákjának (én találkoztam ilyennel).
2015. febr. 1. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:

Várjunk csak, a tanár akarna nekem életcélt adni?

Még a szüleim is arra tanítottak kiskoromban, hogy SAJÁT céljaim legyenek az életben, olyanok amik felett csak én dönthetek és nem befolyásolhat semmi. Nem értem mi ezzel a gond ameddig az ember mindent elér amit csak akar. :)

2015. febr. 1. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:

Azzal viszont egyetértek, hogy vannak kivételek, mindenben vannak. Csak kevés, ez a probléma.

Erre jó példa volt az általános iskolai angol tanárom aki szívből tanított engem. Abba inkább nem megyek bele, hogy az angoltudásom nagy részét úgy szereztem, hogy elkezdtem nézni a kedvenc filmjeimet angolul, maradjunk annyiban, hogy vannak kivételek. :D

2015. febr. 1. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Én egészségügyi okokból csak a 9. osztályt jártam ki rendesen, utána magántanuló lettem, szóval nekem kissé nehéz ezt átgondolni. De egy biztos, a fizikatanárom csak gyorsan lehadarta az anyagot, majd minden órán röpdolgozatot íratott, annak ellenére is, hogy szóltunk neki többen is, hogy ezt meg azt magyarázza el még egyszer, mert az osztályban senki sem érti. Hozzáteszem, ez eleve olyan gimi volt, ahova 4,5 feletti átlag kellett, hogy valakit felvegyenek, tehát nem a gyűjtőrészleg. De sose mondott el semmit kétszer, csak azt mondta, nincs arra ideje, olvassuk el a könyvben. És utána ő volt felháborodva, mikor félévkor meg év végén minden diákja kettessel ment át. De persze a diák a hülye. Lehet, hogy amúgy az adott szakhoz kiválóan ért és még doktorija is van belőle, de attól még nem biztos, hogy tanárnak való az ilyen. A többi tanárom viszont egész normális volt, ha üres óráján megkerestük, volt bennük annyi, hogy segítettek.
2015. febr. 1. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
#7: nem hiszem, hogy építő jellegű eszmecsre lesz abból, ha a másik szavába belekötünk. Nyilvánvalóan nem arra gondoltam, hogy a tanár mondja meg mi legyél felnőttként, de erre magadtól is rájöhettél.
2015. febr. 1. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!