Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hogy legyek bátrabb a gimis...

Hogy legyek bátrabb a gimis kollégiumban?

Figyelt kérdés

Tény hogy elég introvertált személyiség vagyok, tehát nincs sok tapasztalatom az emberi kapcsolatok terén. Rendszerint az általános suliban ezért csúfol mindenki. Most, mivel 8.-os vagyok jövőre már gimibe megyek, és talán kiszakadhatok ebből a lehúzó közegből. A baj csak az hogy ez a gimi nagyon messze van, így egyértelműen koleszos leszek. Félek, hogyha nem változtatok magamon (belülről) akkor könnyen ugyanebben a helyzetben lehetek ismét, sőt talán még rosszabban. A kérdésem az lenne, hogy hogy legyek kicsit "hangosabb" hisz a jelenlegi helyzetben (önbizalomhiány miatt) nehezen nyitok az emberek felé, holott tudom hogy ez rossz. Emellett kiket közösítenek ki a koleszban?

Előre is köszi a válaszokat! :)

14/L


2015. febr. 1. 09:34
 1/2 anonim ***** válasza:

Szia!:) Ne aggodj, koliba szinte mindnki ugy megy oda hogy nem ismeri a tobbieket igy mindenki fel egy picit. Elsokent a szobatarsaiddal baratkozz ossze. Ismerkedjetek meg, beszelgessetek egymasrol, ki milyen, mit szerer csinalni, honnan jott. Igy ha mar valamilyen szinten haverok vagytok, csapatban sokkal magabiztosanb egy ember egy nagyobb tarsasagban is. Szoval elso korokben ha nagy tarsasagba mentek menjetek egyutt. Ott pedig batran add nagadat, ne huzz fel alarcokat csal hogy tobben szeressenek, beszelgess, ne fogd vissza magad, senki sem fog kinevetni. Igy kiszurod azokat, akikkel ugymond nem fer ossze a szemelyiseged, de nagyon jol egymasra talalhatsz a tobbiekkel.


Ismerkedesnel tenyleg az a fontos, hogy legy magabiztos, nyugodtan kezdemenyezz, mosolyogj, menj oda barkihez es mutatkozz be. Hidd el senki sem fog elkuldeni, ha meg igen, akkor ez egy bunko barom. Ne felj, ahogy irtad minden fejben dol el:)

2015. febr. 1. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Koliba senki nem ismer elsőnek senkit. Max 1 1 főt aki ugyanarról a településről ment.

Elsőnek olyannokkal kell összebarátkoznod akikkel egy szobába kerülsz. És nem kell ezen aggódni.

Középsuliba azért jobb közegek szoktak kialakulni. Én se voltam senkivel se jóba ált isibe.

2015. febr. 3. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!