Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Miért indulnak nagyobb előnnye...

Miért indulnak nagyobb előnnyel akik mondjuk a BME-n szereztek egy mérnöki diplomát, mondjuk egy Óbudais vagy egy GAMF duálisos ellen?

Figyelt kérdés

2015. febr. 1. 16:54
 1/5 anonim ***** válasza:
54%

Tegyük fel egy cég igazgatója vagy, látatlanba kit fogsz előbb behívni interjúra, akinek BME-s diplomája van vagy azt akinek Óbudais?

Na pontosan ezért indul előnnyel egy BME-n végzett.

2015. febr. 1. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
33%
Csak azt felejtik el sokan hogy BME diploma=/=jobb munkaerő.
2015. febr. 1. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
44%
#2 Teljesen igazad van, de ettől még a BME diploma presztízse miatt mégis a legtöbb helyen inkább fognak felvenni egy BME-n végzettet, mint bárki mást. Pontosabban sok helyen, ha az önéletrajzodban nem BME diploma szerepel, akkor kapásból félrerakják és az interjúra se jutsz be. ENNYIBEN ér többet a BME diploma, semmi másban (mondom ezt úgy, hogy oda járok, látom, hogy az oktatás színvonala sokszor egy kalap szar).
2015. febr. 1. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
82%
Az egyetemek szinvonala legfokepp az oktatok szinvonalatol fugg. Nyilvan a BME-n sokkal tobb olyan ember van aki doktorit szerzett/eppen szerez es emellett az ott oktato emberek nemzetkozi konferenciakon is megjelennek.
2015. febr. 3. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Az alapképzésemet egy kisebb főiskolán szereztem, a mesterdiplomámat a BME-n. Az oktatás színvonalában össze sem lehet hasonlítani a kettőt. Egyikre sem mondom, hogy jobb vagy rosszabb, más. Az alapképzésen gyakorlatiasságot tanultam, a BME-n pedig elméleti maszlaggal tömték be a fejemen a lyukakat. Mindkettőnek megvan a maga előnye és hátránya.

A mi szakmánkban én nem egy embertől hallottam már azt, hogy a munkáltató behívta interjúra az illetőt és azért választotta őt, mert az alapképzését máshol, gyakorlatiasabb helyen végezte.


Egyébként sajnos igaza van annak a válaszolónak, aki azt mondta, hogy semmit nem jelent érdemben a BME-s papír, csak a nevet. Azt hogy 15 önéletrajz közül félreraknak, avagy sem. Sajnos ez egy általánosítás a munkáltatók részéről. Pályakezdőként nehéz így, de ha az önéletrajzodban szerepel már 15 év jó szakmai tapasztalat is, akkor nem igen fognak azzal foglalkozni hol végeztél tizenx éve.

2015. febr. 6. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!