Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Édesség- és netfüggőség...

Édesség- és netfüggőség (plusz egy adag lustaság) ellen lehetne valamit tenni? Kezd elegem lenni az egyre nagyobb hasamból és a munkaundoromból.

Figyelt kérdés

Írhatná azt valaki, hogy egyiket se tedd, de ma sem voltam képes megállni, hogy az étkezések után ne egyek mogyorókrémes kenyérszeleteket (gyakorlatileg cukor, cukorral karöltve), illetve mézes zsömléket.


Netezni (több, mint egy évtized után is) még mindig imádok, de a legtöbb mai emberrel ellentétben nem chatelek, nem tudom mi jó az állandó üres pofázásban a nagy semmiről.


Minden mást viszont a neten csinálok. Infógyűjtés, zenehallgatás, filmnézés, olvasás, stb. Bármilyen melóba keztem bele, mindegyik gyakorlatilag halálra untatott. :(


A baj az, hogy az édesség-zabálás mellett ez is tönkre fog tenni lassan. Ugyan nem tudom, de sejtem.


Sokmindent hamar megunok. Nagyon nem szeretem, hogy így van, de sajnos tény. :(


Lehet ezek ellen valamit (ha kell, akár lassan is) tenni?



2014. máj. 23. 19:57
 1/3 Hengerelőhereverem ***** válasza:

Az már valami, hogy látod ez így nem jó. Van szakmád? ha van akkor dolgozz azzal, ha nincs akkor szerezz egyet, sajnos mindig lesznek dolgok amik unalmasak, de a dolgokat nem azért kell megcsinálni, mert olyan izgalmas hanem mert meg kell csinálni!Ha fáj akkor úgy, ha unalmas akkor úgy, ha utálod akkor úgy kell megcsinálni, de meg kell!

Ha sikerül ezt az életfelfogást valahogy magadévá tenni akkor mindent megcsinálsz egy idő után amit kell.

2014. máj. 23. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Sajnos csak akaraterővel. Ha megtapasztalnád újra, milyen jó túrázni egyet és utána milyen más a következő nap is, talán segítene. Mi itthon Xbox kinectre mozgunk, nekünk gépfüggőknek ez vált be a mozgásra. Még mindig vannak rá olyan játékok, amiket nem próbáltunk ki, így nem is unalmas. Szóval esetleg szerezz be egyet, de csak kinecttel használd. De persze jó a wii vagy a ps is, csak használd a mozgás részét. És rákaptunk a sétálgatásra is, közben fotózgatunk, ez sem annyira unalmas. Már felismerted a problémát, már csak tenned kellene ellene.
2014. máj. 23. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

talán ha a neten utánolvasnál milyen szövődményei vannak a cukorbetegségnek, lehet hogy alább hagyna a függőséged


csak egy ötlet


amúgy ki finanszírozza a netezést meg a kajálást?

2014. máj. 23. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!