Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szerintetek van valami értelme...

Szerintetek van valami értelme, hogy 9 osztályos ált. Iskolákat akarnak?

Figyelt kérdés

2015. febr. 4. 22:56
 1/7 törzsmókus válasza:
14%
szerintem van. ha jobban széthúzzák az anyagot, akkor egyrészt talán több marad meg belőle, másrészt kevésbé lesz rohanós és túlterhelős. nem normális, hogy mennyi órája van a mostani rendszerben az ált. iskolásoknak.
2015. febr. 5. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
100%

Teljesen értelmetlen. Ettől egy fikarcnyit sem fog nőni az oktatás színvonala. A tananyagot kéne gatyába rázni, az oktatás szemléletét kéne jelentősen átalakítani, a pedagógusok alkalmasságát kéne vizsgálni, és a tankönyvek között is rendet kéne tenni..

Egyszóval sokmindent kéne csinálni, de pont nem ezt..

2015. febr. 5. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Semmi értelme.

A tankötelesség korhatárát kéne felvinni tizenhétre

2015. febr. 5. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Valamikor még elég volt a négy elemi iskola vagy

polgári is

2015. febr. 5. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

1#

Napi öt-hat óra neked sok? Akkor a gimis hét-nyolc-kilenc órához mit szólsz? xD

2015. febr. 10. 15:42
 6/7 anonim ***** válasza:

De akkor a középsuli meg csak három éves legyen

Nincs érrelme

2015. máj. 24. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Én inkább csökkenteném 7 osztályra. Gondlojunk bele, teljesen széthúzzák a tananyagot, az ember 8. osztályra vagy kibukik agyilag mert már elege van a sok ismétlésekből, a lassú tanirányból, vagy eleve nem is érdekli és a semmire elveszteget 8 évet. Én 4. osztályos koromtól fogva angolt tanultam egész 12.ig. Őszintén, értelme nem volt, egy mukkot nem tudok angolul. teljesen széthúzták a tantárgyat, méregdrága könyveket vásároltattak velünk, hülyeség volt az egész. 2 év alatt, sőt egy év alatt perfektül meg lehet angolul tanulni és még csak tanár sem kell hozzá, megfelelő szakirodalommal és szorgalommal lehetséges.



Ami meg a középiskolát illeti. Ez még rosszabb. Teljesen feleslegesnek érzem a szakközépiskolát, mert egy igen lebutított intézmény a gimnáziumhoz képest, másrészt eleve kevés a gyakorlati órák száma, és ráadásként értelme sincs sok. Ha az ember mindenképp szakmát szeretne először szerezze meg azt, majd érettségizzen le ha akar, és így akár az egyetemre is lehet lehetősége ha jól tanul.


Ez az oktatási rendszer megbukott.

2015. aug. 20. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!