Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Jogos lépést tettem telefonom...

Jogos lépést tettem telefonom vissza szerzésének érdekében?

Figyelt kérdés
Mai napon elvették a telefonomat tanórán mert megnéztem az időt oda adtam a tanárnőnek mert kérte.Óra végén elnézést kértem majd vissza kértem a telefont a válasz az volt , hogy majd édesanyám bejön érte.De ilyet nem lehet csinálni "A tanórát zavaró helyzet megszüntetése és a többi tanuló tanuláshoz való jogának védelme jogalapot biztosít a dolog elvételére. Azonban amint ez az állapot megszűnt (azaz a legkésőbb a tanóra végén) a pedagógus jogalap nélkül birtokolja a dolgot és a Polgári Törvénykönyv szerint köteles azt a birtoklásra jogosultnak, ebben az esetben a tanulónak kiadni.". Így úgy gondoltam , hogy mivel saját tulajdon nem foszthat meg attól hogy elvegyem elvettem szóltam neki de ő mondta, adjam vissza mert igazgatóit kapok, elvittem. Nem volt még ilyen problémám mert nem szoktam órán telefonozni csak a tanár nem bír minket mert egyszer osztálytársam durván beszólt neki.

#telefon #iskola #telefon elvétele az iskolában
2015. febr. 6. 18:43
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Várd ki - hátha nem lesz semmi intő belőle
2015. febr. 6. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
60%

Milyen órán volt ez?

Lehet nem is vette észtre, hogy elvetted

2015. febr. 6. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
40%
hiába jössz a ptk-val, jogosan tartja magánál... a jogaidat tudod, már csak a kötelességeidet kéne magadévá tenni.
2015. febr. 6. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Informatika óra volt és igazából elvettem a rákba xd igazából annyira nem izgat , hogy kapok valamit hiszen kaphatok mert megtehetik csak az izgat , hogy tényleg jogosan vehetem el vagy sem.
2015. febr. 7. 00:55
 5/9 A kérdező kommentje:
A tanóra végén vettem vissza a telefonomat , én úgy tudom , hogy tovább nem is lehet nála .Kérlek titeket javítsatok ki ha nem jól tudom.
2015. febr. 7. 01:02
 6/9 A kérdező kommentje:
3# Tudom a kötelességemet és tudom , hogy hibás vagyok így vállalom a következményeket is ami a igazgatói lesz most engem az érdekel , hogy jogilag helyes döntést tettem-e vagy sem.
2015. febr. 7. 01:18
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
„megnéztem az időt" Informatika órán? Mire való a gép? :D
2015. febr. 7. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
12%

ha ismernéd a kötelességeidet akkor nem vetted volna elő a mobilt időnézés céljából, mintha a PC jobb alsó sarkába nem lenne óra ill. nem jelezné a csengő az óra kezdetét ill. végét.

Kötelességed még figyelni az órán és nem a mobil kijelzőjét.

Ha igazgató lennék engedélyezném, hogy azt a mobilt mely megzavarata az órát a diák kidobhassa az ablakon, ellenkező esetbe ő repülne az iskolából.

2015. febr. 7. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
100%
utolsó sajnos nincs igazad és igazgató leszel és ilyet fogsz cselekedni majd ne csodálkozz hogy majd bíróságon sőt börtönbe találod magad
2018. dec. 5. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!