Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » ELTE-IK Proginfó vagy BME-VIK...

ELTE-IK Proginfó vagy BME-VIK Mérnökinfó?

Figyelt kérdés

Fülzúgásom van és jelenleg nagyon hangérzékeny vagyok. Nem tudom, hogy ez hogy fog alakulni de most úgy áll, hogy kb kéthetente egyszer megyek el itthonról. Az ELTE-IK Programtervező informatikus és a BME-VIK Mérnökinformatikus karok szimpatikusak. Annyit tudok róluk, hogy ELTE-n több matek van és kevesebb hálózati téma.


A kérdéseimm tehát:

1: Melyik szak éri meg jobban általánosságban?

2: Ilyen egészségi állapottal mire juthatok?



2015. febr. 7. 21:07
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Hát, gyógyszer vagy valami csak van rá, nem? Budapest alapvetően hangos város és a két campus kevesebb mint 1 km-re van egymástól, szóval a hanghatások gyakorlatilag ugyanazok...


Nekem mindkettőn van ismerősöm, a BME-s panaszkodik a sok hülye tárgy miatt (mérnökleszek, digit stb...) az ELTE-s meg a nagyon-nagyon sok és nehéz matek miatt húzza a száját... :D

2015. febr. 7. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
2015. febr. 7. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Javítanék: mindkét szakon kb. ugyanannyi a matek. Igaz ELTE-n töb tárgyra osztják szét ugynaazt a tematikát (és szerencsések, mert még gyakorlatok is majdnem mindenhez vannak), míg ugyanezt BME-n besűritik kevesebb tárgyba (és msc-n már van pár matek tárgy, amihez gyak sem tartozik, old meg magad alapon)..


A különbség inkább az ismeretek alkalmazási területében van.

- ELTE-IK Proginfó fő profilja: programozók képzése, pl. hatékony programstruktúrák, főbb nyelvtípusok megismerése, programhelyességek bizonyítása, fordítóprogramok írása stb. -- infós részek inkább matematikai szemléletűek

- BME-VIK Mérnökinfó fő profilja: mérnökök képzése, sok műszaki alkalmazási terület (nem csak programozás), összefonódás más tudományterületekkel, pl. ipari robotok irányítása, orvosi berendezések, beágyazott eszközök, protokollok tervezése, kognitív informatika stb. -- infós részek inkább villanymérnöki, matematikai, fizikai szemléletűek


A kettő közül bármelyik szakot megéri elvégezni (szerintem minimális plusszmunkával teljesen átjárható a kettő). Viszont BME-n kicsit nagyobb eséllyel hullanak ki az emberek, a tanárok is talán jobban szivatnak, a tárgyak is kicsit nehezebben teljesíthetőek, ezért tartják az ottani diplomát valamivel értékesebbnek, de ez ne tévesszen meg! Az önszorgalom a lényeg, bárhol is végzel!

2015. febr. 14. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!