Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Egy átlag egyetem hogyan néz...

Egy átlag egyetem hogyan néz ki nappali tagozaton? 12 hónapból kb hány hónapot kell bent laknom kollégiumban vagy albérletben?

Figyelt kérdés
Kollégiumot akkor is fizetni kell ha nem vagyok bent? Tehát 12-ből 12-hónapot fizetni kell?
2015. febr. 8. 13:27
 1/3 anonim ***** válasza:
76%
Általában nem egy évre kapod a kollégiumot, hanem félévenként lehet megpályázni. Egy félév 14-15 hét szorgalmi időszakból + kb 1 hónap vizsgaidőszakból áll, nyáron pedig július-augusztus nem jár automatikusan a kollégiumi szállás, külön meg kell pályázni, de ilyenkor drágább is.
2015. febr. 8. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
36%

"általában nem egy évre kapod a kollégiumot, hanem félévenként lehet megpályázni. "


Pont hogy az az általános, hogy egy tanévre kapod és tanévnként kell pályázni....

Így szeptembertől júniusig laksz bent, a nyári hónapokban nem, akkor csoportoknak szokták kiadni a helyet.

2015. febr. 8. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Ezen össze ne vesszetek már! Én eddig 2 egyetemmel találkoztam, az egyiknél csak fél évre lehetett pályázni, a másiknál te döntötted el, hogy 1 év vagy fél év. Amit elnyersz időszakot, azt fizetni kell akkor is, ha mondjuk vizsgaidőszakban hazamész, és csak vizsgázni jársz be.
2015. febr. 8. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!