Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Át szeretnék menni más főiskol...

Át szeretnék menni más főiskolára, más szakra. Mi a teendő?

Figyelt kérdés

2014 szeptemberében kezdtem főiskolára járni, tehát még csak egy fél éven vagyok túl, de rájöttem, hogy nem érdekel ez az szak, idő és pénzpocsékolás ha itt maradok. Érettséginél még nem tudtam, hogy milyen irányba szeretnél elindulni, ezért csak gyorsan kiválasztottam valamit, de rossz döntés volt.


Most már nagyjából meg van az irányvonal, viszont nem tudom hogyan tudnék átmenni, legalább is megpróbálni átmenni.


Mivel a két iskola köszönőviszonyban sincs egymással, mind elismeréségileg, mind szakilag, így gondolom nem átvételi kérelmet kell benyújtani. Viszont akkor mi a menete? Mint érettségi után, jelentkezek a Felvin?


Illetve mi történik, ha sikerül a felvételi, és mi, ha nem? Ha sikerül, akkor kiiratkozok a mostaniból, és be a másikba? Ha nem, akkor mint ha mi sem történt volna, maradok a mostaniban? Ezeknek vannak valami következményei?


Egyébként BKF Média Design szakát szeretném megpróbálni. Jelenleg GDF-es vagyok /igen, tudom.../.



2015. febr. 8. 16:28
 1/2 anonim ***** válasza:

Ugyanúgy jelentkezel, mint a GDF-re. De iparkodnod kell, mert már csak egy heted maradt a felvételi benyújtására.

Ha felvesznek, akkor az történik, amit írtál, ha nem vesznek fel, akkor maradsz ott ahol most vagy, vag passziváltatsz/kiiratkozol.


De ha rám hallgatsz, a Média szakba sem kezdesz bele.

2015. febr. 8. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ! Igen, tudom, hogy 15-e a határidő, elég sokáig vacilláltam ezen, mert azért ha tegyük fel bekerülnék, nem olcsó mulatság.

Voltam nyílt napon, nekem maga a szak tetszik, érdekel, autodidakta módon én is folytatok itthon amatőr módon, hobbiként hasonló tevékenységeket.


De szívesen meghallgatnám miért nem ajánlod, mivel sajnos személyesen nem tudtam felvenni senkivel a kapcsolatot, aki bármit is tudna róla mondani, mivel nem ilyen társasági körökben mozgok.

2015. febr. 8. 16:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!