Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » ELTE anglisztika illetve...

ELTE anglisztika illetve germanisztika [néderlandisztika] vélemények? Mennyire jó a nyelvoktatás? 3 éves alapképzés során tényleg felsőfokon elsajátítható az angol vagy a holland nyelv?

Figyelt kérdés
Angolból kb B2 és C1 között vagyok jelenleg, hollandból viszont a nulláról kezdeném, de a néderlandisztika jobban érdekel.

2015. febr. 9. 23:44
 1/8 anonim ***** válasza:
32%
Nem. Az egyetemi nyelvi szakok NEM nyelvtanulás céljából vannak, ezt felejtsd el. Az adott nép kultúráját és miegymást tanulod ANGOL nyelven (anglisztikán persze).
2015. febr. 10. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

az hülyeség, hogy nem fog fejlődni az angolod, nyilván fog mivel szinte mindent angolul fogsz tanulni, plusz lesznek nyelvgyakorlatok is. a diplomád egyenértékű egy C1-es nyelvvizsgával.

néderlandisztikán pedig természetesen meg lehet tanulni hollandul a három év alatt és a diploma itt is egy C1-es nyelvvizsgával lesz egyenértékű. az ELTE néderlandisztika szakáról mondjuk én nem hallottam túl sok jót, a Károli elvileg jobb, de ezt neked kell eldönteni. van egyébként facebookon egy KRE - Néderlandisztika nevű nyilvános csoport, ott biztos szívesen válaszolnának a kérdéseidre. :)

2015. febr. 10. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
14%
A diploma csak B2-es nyelvvizsgával egyenértékű, legalábbis olyan nyelvek esetében, amelyekhez nem kell előzetes nyelvtudás.
2015. febr. 10. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

3-as ez nem igaz! bizonyos szakok esetében valóban B2-es nyelvvizsgának felel meg a diploma, de például néderlandisztika és skandinavisztika szakirányon is C1-es nyelvvizsgával egyenértékű, hiába nulláról kezdik a nyelvet.

[link] 4. oldal ;)

2015. febr. 10. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

az elte néderlandisztika egy kalap xar, a károlin sokkal jobban tanítanak. eltés voltam.

középfokot sem érte el a nyelvtudásom, és a többieké sem. most már beszélek, de nem az egyetemnek köszönhetően.

2015. márc. 20. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Az angol szakra való belépés feltétele ugye a B2-es szintű nyelvtudás, szóval azzal nem lesz semmi baj szerintem.

Viszont szerintem nem fektetnek annyira nagy hangsúlyt a nyelvtanulásra, inkább tényleg a kulturális, irodalmi, nyelvészeti tárgyak foglalnák el többségben az órarended, meg az ELTE-n én nagyon úgy érzem, hogy próbálnak már első évben ráhangolni a tudományos gondolkodásra, nagyon elméletközpontú az oktatás, ami persze nem azt jelenti, hogy nem jó, csak ez teljesen más irányba próbál terelni, mint amihez gimiben hozzászoktál. De ha angolul vagy hollandul akarsz nagyon jól megtanulni, akkor nem jó döntés az egyetem. Persze az más kérdés, ha az országok kultúrája is érdekel. Sok japán szakos ismerősöm például Japán szeretetéért ment arra a szakra, de mindenkinek van valami mumusa, kinek a töri, irodalom, sokaknak a nyelvészet; ezeken átszenvedik magukat, hogy miután specializálódnak, már azt tanulhassák, amit szeretnek.


Ha ezek egyikét választod (vagy mindkettő akár), azt szem előtt kell tartanod, hogy az egyetem elsősorban otthoni, önálló munkára sarkall, vagyis magát a nyelvet is neked kell saját erődből tanulni, sok időt ráfordítani. Az előadásokon, gyakorlatokon ugyan ragadni fognak rád a szavak, kifejezések, de mindaz, amiből egy élő, idegen nyelv áll, ahhoz az nagyon kevés lesz. De persze ez inkább a „nagy” nyelvekre igaz, hollanddal más a helyzet, ami a nulláról indul. Én kínai minoron vagyok, és ugye oda az ember szintén zéró nyelvtudással érkezik, ennélfogva teljesen más is a képzés felépítése. Ott az első év arról szól, hogy beléd verik a nyelvet, minden órán számonkérés, beszélnek hozzád és beszéltetnek is kínaiul FOLYAMATOSAN, minden nap csinálnod kell, különben kihullasz. De itt is ugyan úgy az otthoni munka elengedhetetlen. Mondhatjuk úgy, hogy a kisebb nyelvszakokon sokkal több lehetőséged megadnak a fejlődésre, a nagyobbakon meg már inkább úgy próbálnak kezelni, hogy te már használható szinten tudsz azon a nyelven, és akkor jöhetnek a tudományos meg kulturális tárgyak.


Bár csoporttársaimmal szoktunk azon poénkodni, hogy már rég rájöttünk, hogy rohadtul nem az ELTE fog megtanítani X nyelven, ami hát szɑr, de valamilyen szinten igazuk van, hogy azért mégsem nyelviskolába iratkoztunk be. :D

2016. márc. 14. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Nem tudom, talán már nem aktuális a kérdés, de én most találtam meg, gondoltam írok.

Szerintem a hollanddal jobban jársz. Megmondom őszintén, én is a kettő között vaciláltam és az angolt jelöltem meg elsőként, de nem volt elég pontom, ez meg a második helyre ment és most már örülök, hogy így alakult. Kétségekkel álltam neki a nyelvnek meg magának a szaknak is, nem nagy reményt adtam annak, hogy majd megszeretem, meg eleve tök furán hangzott, nem szimpatizáltam különösebben a dologgal, aztán jött a szeptember és magával ragadott az egész. Nem csak a holland, mint nyelv, de maga a néderlandisztika szak is. És az van, hogy egyre jobban szeretem, és minél többet tanulok, annál inkább azt érzem, hogy akarom tanulni és még többet akarok tudni. :D

Többnyire mindenki úgy kerül be, hogy semmit nem beszél hollandul, úgyhogy ez nem gáz, az első (két) félévben elég intenzív a nyelvtanulás, majdnem csak erről szól, így egy kicsit olyan hangulata van az óráknak, mintha nyelviskolában lennél. Én ezt imádom. :D Az órák változatosak, elég sok a spontaneitás a tanárok részéről és tényleg rendesen tanítják a nyelvet, emellett pedig a kultúrát is, ami csak még izgalmasabbá teszi az egészet.

Az egyedüli dolog, ami nem tetszik, az az, hogy elég magasra van téve az a bizonyos léc, tényleg nagyon sokat kell hajtani ahhoz, hogy megtanuld a nyelvet, heti négyszer másfél óra nem elég. de azt hiszem, ha elmész egy nyelviskolába (jó pénzért), oda is kell még a plusz befektetett energia.


Szóval nekem bejött a szak, de csak akkor ajánlom, ha kész vagy megtanulni egy nyelvet és elfelejteni az angolt (mármint olyan értelemben, hogy az háttérbe fog szorulni a holland miatt).


Az anglisztikáról nem tudok nyilatkozni, de én azt mondom, hogy manapság már túl sok angolos van. Esetleg próbáld meg a skandinavisztikát és meg hasonlókat. Hihetetlen, de elég sokan keresnek például hollandul beszélőket, és nincs is túlképzés ebből a szakból most.


Még annyi, hogy néderlandisztika téren ne ragaszkodj feltétlen az ELTÉ-hez, talán a DE-n jobb az oktatás, ugyanakkor ott a tanári kar kevésbé rendes, és minden szigorúbb, sokkal több a zh is.

2017. jan. 2. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszi, végülis egyik sem lett a kettő közül, iszonyúan bánom is.


Maradtam az ELTE-nél, bár ne tettem volna. Mindegy, régóta nagy Hollandia-fan vagyok szóval a nyelvet idő közben tanulom, arról nem tettem le. :)

2017. márc. 9. 21:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!