Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Gazdálkodási és menedzsment...

Gazdálkodási és menedzsment vagy pénzügy és számvitel? Melyik szakot választanátok?

Figyelt kérdés
Illetve melyiknek mi az előnye és hátránya? Elsősorban a BME-n érdekel, azt szeretném első helyen jelölni. Bár ott a pénzügy-számvitel most szeptemberben fog először indulni.

2015. febr. 12. 18:14
 1/3 anonim ***** válasza:
Én is ezek közt a szakok közt gondolkozom, bár a BME nem jutott eszembe, inkább a BGF a cél számomra. Én jelenleg a gazdálkodási és menedzsment szakot érzem úgy hogy a befutó számomra, mert ott is kell tudni a könyvelést, számvitel van, de azért mégse csak erről szól. Viszont ha úgy érzed hogy menne neked a számvitel, akkor biztosra mondom hogy a másik szakkal jobban jársz, sok embert hallottam akik könnyen elhelyezkedtek már akár az egyetemi éveik alatt ilyennel. Én most pénzügy-számvitel OKJ-n vagyok és azt veszem észre, hogy a többségnek nagyon nehéz a számvitel, de ettől még lehet neked menne :)
2015. febr. 12. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszi a választ :) én jártam a BGF-PSZK-ra két félévet gazdaságinformatika szakra, de nem tetszett a szak és a suli sem. Eléggé alacsony a színvonal szerintem. A BME viszont nagyon tetszik, az egyik barátom jár ide, és beültem hozzá csomószor előadásra az utóbbi néhány hónapban. Hiába műszaki egyetem, nagyon színvonalas itt a gazdasági képzés is. De ez persze csak az én véleményem. Amúgy én is inkább a gazdmen felé hajlok.
2015. febr. 12. 22:53
 3/3 anonim ***** válasza:
Pedig pont ezzel a két szakkal sokkal jobban járnál a Bgf-en. Nem tudom, hogy az alacsony színconalat mire érted. Tény, hogy nagyon vegyes az elsőéves hallgatók összetétele az alacsony ponthatárok miatt, de diplomáig csak a töredék részük jut el. Bgf-es főleg pszk-s diplomáért igencsak meg kell dolgozni. Nem beszélve, hogy számvitel területen az ország legerősebb képzését nyújtja.
2015. febr. 14. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!