Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mennyi pénzt kap kb egy PhD...

Mennyi pénzt kap kb egy PhD hallgató, aki tart előadásokat is, mint tanársegéd?

Figyelt kérdés
vagy nem kapnak pénzt?

2015. febr. 12. 19:52
 1/5 anonim ***** válasza:
Változó. Valahol még ő fizet érte.
2015. febr. 12. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

2-3 ezer forintnyi óradíjat kap, ha az egyetemnek van rá pénze.


Sok esetben nincs, ilyenkor ingyenes feketemunkaként (fizetetlen rabszolga) végzi az oktatási feladatait, cserében általában lehetővé teszik, hogy az oktatási időn kívül azt csináljon amit akar, így sokan vállalnak munkát mellette. Gyakori kompenzáció, hogy a doktori mellett végzett másoddiplomás képzésekért (szakirányú továbbképzési szak, levelező MSc stb.) nem kell tandíjat fizetnie (azt átvállalja az egyetem).

2015. febr. 16. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ha tanársegéd, akkor tanársegédi illetményt kap, kb. bruttó 180.000 ft/hó. Aki azt írta, hogy ő fizet érte, valószínűleg képen sem látott felsőoktatást.
2015. febr. 18. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Igen képen sem láttam felsőoktatást, csak két diplomám van (biztosan a bolhapiacról...). Mindez abból következik, hogy félreolvastam a kérdést, és csak annyival foglalkoztam, hogy az illető PhD hallgató, és előadásokat tart (azok között pedig tényleg van olyan, aki nem hogy nem kap ösztöndíjat, de még költségtérítést is fizetnie kell). Persze neked valószínűleg ebből az jön le, hogy nem tudok olvasni, és biztosan büfészakot végeztem... (bár én inkább fognám a sietségre és a tabletem kis méretére)
2015. febr. 19. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nekem is két diplomám van (egyik sem büfészak), továbbá egy PhD fokozatom (az sem büfészak). Nyilvánvalóan csak a válaszodból tudtam kiindulni, de most már -a leírásodnak hála- a személyes körülményeiddel is tisztába jöttem. Mindenesetre nem az ilyen stílusú válaszokhoz vagyok szokva.
2015. márc. 16. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!