Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Többletpontok? Most ez hogy van?

Többletpontok? Most ez hogy van?

Figyelt kérdés
Olyan bonyolultan van megfogalmazva az interneten, hogy nem tudok rajta eligazodni. A párom apukája régen meghalt, anyukája nevelte egyedül, tehát árvaellátásra jogosult. Ebből adódóan 40+ pontra jogosult?! Illetve azt szeretném kérdezni, hogyha feltöltöm a Nyugdíjfolyósító igazgatóság határozatát, miszerint árvaellátásban részesül, az megfelel nem? Köszönöm a válaszokat!

2015. febr. 13. 17:23
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
73%

Visszakérdeznék: mégis melyik jogcímen járna árvaellátás miatt a többletpont? Hol láttad, hogy esetleg járhat?


Csak mert teljesen egyértelműen van leírva, annak jár, aki hátrányos helyzetet tud igazolni.

Hátrányos helyzetű pedig nem az, aki árvaellátást kap, hanem aki rendszeres gyermekvédelmi kedvezményben részesül, ÉS mellette a szülőnek max 8 általános a végzettsége, vagy tartósan munkanélküli, vagy hátrányos helyzetű településen él.

2015. febr. 13. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

ilyen szöveget olvastam: (de már teljesen össze vagyok zavarodva, mindenki mást mond, és már nem is tudom hogy értelmezzem)


árva (25. évnel fi atalabb jelentkező, akinek mindket szülője,

illetve vele egy háztartásban élt hajadon, nőtlen, elvált, özvegy

vagy házastársától külön élt szülője elhunyt es nem fogadtak

örökbe, árvaellátás folyosításában részesül(t)).

2015. febr. 13. 17:49
 3/14 A kérdező kommentje:
azért gondoltam, mert az anyukája özvegy, vele él egy háztartásban és árvaellátásban részesül.
2015. febr. 13. 17:50
 4/14 anonim ***** válasza:
beraknád a linket, ahol ezt olvastad?
2015. febr. 13. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
2015. febr. 13. 17:57
 6/14 A kérdező kommentje:
9/b Hátrányos helyzet
2015. febr. 13. 17:57
 7/14 A kérdező kommentje:

9/a


bocsi

2015. febr. 13. 17:58
 8/14 A kérdező kommentje:
Na, mit gondolsz?
2015. febr. 13. 18:04
 9/14 anonim ***** válasza:

azt, hogy jobban járnál, ha nem két évvel ezelőtti táblázatot néznél...


[link]

2015. febr. 13. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
rendben, elnéztem a dátumot köszönöm.
2015. febr. 13. 18:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!