Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mennyire nehéz a BME mérnök...

Mennyire nehéz a BME mérnök informatikus képzés? Az alábbi szakról mi a véleményetek?

Figyelt kérdés
Még csak gimnazista vagyok, de most van a fakultáció választás és ugye, el kellett gondolkoznunk, hogy mit szeretnénk majd kezdeni magunkkal az érettségi után. Matekot és informatikát tanulok emelt szinten és szeretem ezeket a tárgyakat (meg is tartom őket), de nem vagyok belőlük egy zseni. Négyesre állok matekból, az algebrai részek jól mennek, ezekből ötös vagyok, de a geometria már rosszabb (inkább hármas)....Viszont úgy gondoltam, hogy azért emelt szinten még is csak többet tanulok, legalább hallok dolgokról, amikről alapon nem esik szó. Informatika 10. után alapból megszűnne és az elkövetkezendő két évben programozni tanulnánk, ezért ezt szeretném felvenni. Még a fizikára gondoltam, de nem akarom túlvállalni magam, pedig, lehet, hogy ez is hasznos lenne.... Igazából a BME mérnökinfó lenne az elsődleges cél (, de nem tudom mennyire való az nekem...mármint a képességeimhez mérve), de az ÓBudai Egyetem had- és biztonságtechnikai mérnök szakja is szimpatikus, de erről úgy hallottam, hogy nem ér semmit (?), pedig szerintem ez érdekes és a Corvinus gazdaságinformatika is eszembe jutott, de ezt nem annyira tudom elképzelni, hogy mégis miről szólna. Ha van bármilyen tapasztalatotok ezeknek a szakoknak bármelyikével, akkor azokat szívesen meghallgatnám! Előre is köszönöm!
2015. febr. 14. 13:27
 1/2 A kérdező kommentje:
*szakokról
2015. febr. 14. 13:27
 2/2 anonim ***** válasza:
én anno matek fizika és infó fakton voltam, infón utolsó félévben csak programoztunk, érettségit emelt matekot és fizikát tettem, szerintem hasznosabb mint a matek infó kombó, mert egyetemen a programozást teljesen az alapoktól kezditek, az infó érettségi meg amúgyis egy fos szerintem, legalábbis a közép mindenképpen. maga a suli hát nehéznek nehéz, de egyáltalán nem teljesíthetetlen, csak a tárgyaknak megfelelő időt bele kell feccelni és a másik lényeg hogy ne az alsó ponthatáros kettes legyen a cél, hanem menj az ötösért, és akkor nem akkora tragédia ha egyel rosszabb jegyet kapsz.
2015. febr. 14. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!