Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Koleszosok! Mesélnétek,...

Koleszosok! Mesélnétek, milyen kollégistának lenni?

Figyelt kérdés

Egyetemi és nem középiskolai kollégiumra gondolok.

Milyen élményeitek voltak?

Körül belül mikre lehet számítani?

A Nyugat-magyarországi Egyetem Informatikus könyvtáros szakára jelentkeztem és nem tudom,hogy a kollégiumban körülbelül mire számítsak.



2015. febr. 14. 19:53
 1/3 anonim ***** válasza:

Mire vagy kíváncsi? Sok ember egy helyen, nincs egy perc nyugodtod sem. Kollégista vagyok jelenleg is, megtanultam együtt élni másokkal és tolerálni másokat. Szerintem sokat alakított a felfogásomon, sokat komolyodtam a kollégista évek alatt.

A kollégiumi élet nagyon sokmindentől függ. Új, vagy régi koli, mennyire tartatják be a házirendet, stb. Ha egy nagy parti koli és mindenki tojik a szabályokra, te pedig bekerülsz tanulósként, aki az egyetem miatt van ott, nem a bulik miatt, akkor gondban leszel.

Amúgy jó, én szeretem, hogy mindig van kihez szólni, van kitől kérdezni, ha gondom van, mindig van aki tud segíteni. Kicsit kényelmetlen ennyien összezsúfolva élni egy helyen, de igazából nem zavar.

2015. febr. 15. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Az élményeitekre,tapasztalatatokra vagyok például kíváncsi,mert szeptemberben kezden a főiskolát és nagy valószínűséggel koleszos leszek.

Emiatt nagyon izgulok és nem tudom,hogy kb mire számítsak.

2015. febr. 15. 18:58
 3/3 A kérdező kommentje:
Nem tudja valaki véletlenül,hogy körülbelül mennyibe kerül a kollégium,és,hogy miszerint osztják be az embereket az egyes kollégiumokba az általam említett intézményben?
2015. febr. 17. 17:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!