Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Koleszosok! Mesélnétek,...

Koleszosok! Mesélnétek, milyen kollégistának lenni? (gimi, nem egyetem) Nem megy a tanulás rovására?

Figyelt kérdés
Nagyon úgy néz ki,hogy kollégista leszek... Az osztályban már van két kolis lány,de ők 4-5 tantárgyból is buktak,én meg (nem dicsekvés,de) tartom a szintet évek óta 4.5 felett jóval,és nem akarom lerontani az átlagom. Ők sokszor mondják,hogy nem tudnak tanulni meg ilyesmi,hát nem tudom,nem mintha lenne más megoldásom,ha maradni akarok ebben a gimiben,de tartok tőle eléggé. Nem akarom itt hagyni ezt a gimit,se a barátaimat,úgyhogy kénytelen leszek koleszos lenni.Elsős gimnazista vagyok egyébként. Köszi előre is a válaszokat!
2012. jan. 12. 16:42
 1/4 anonim válasza:
Én nem vagyok koleszos, de rengeteget hallottam már erről. Szerintem azért mondják hogy nem tudnak tanulni, mert egyrészt nem akarnak, vagy a tanulószobában túl nagy a zaj. Bár nálunk úgy van hogy aki 1. félévben jól teljest, az tanulhat szobán.
2012. jan. 13. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
Ne menjél középsulis koleszba ha megteheted ! Használd ki míg otthon vagy, majd nemleszel...........
2012. febr. 5. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Kilencedikes vagyok és koleszos. Székesfehérvár egyik legjobb sulijába járok és nagyon nehéz, de meg van ugyan az a 4,7-es átlagom, mint általánosban. Tanulószobán is lehet tanlni, aki akar, vannak páran akik abszulut nem tanulnak de meg is látszik. Igazából szerintem jó kolisnak lenni,bejárósok mindig rohannak. Osztályból 6-an vagyunk kolisok, abból egy fiú,szóval ő nem egy koleszba vagyunk vele, de mi így lányok tök jól összeszoktunk, meg osztályban is birják a kolisokat, sokan érdeklődnek, hogy milyen. Egyébként vasárnapi esték a legjobbak csomó kaja, süti minden. Szobatársakkal segitünk egymának tanulásban. Néha tudunk inni is,ki is engednek minket csomoszor erre-arra.Szóval szerintem ha tényleg ott akarsz maradni suliba, legyél koleszos, jó lesz. Ha szeretnél vmi konkrétat is kérdezni nyugottan írhatsz priváltba. :D
2012. máj. 11. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Rengeteg érvet tudnék felhozni a koli mellett és a bejárós élet mellett igen keveset.. Szerintem ha teheted legyél kollégista.. Sokkal több embert megismersz, és elszakadsz otthonról is.. Nem kell folyton utazgatni, és egy kicsit a magad ura leszel. Egy bizonyos szinten te osztod be az idődet és a pénzedet is, ami szerintem hasznos..


Kérdésedre válaszolva:

Nem megy a tanulás rovására.. Nehéz tanulni, mert folyton ott vannak a haverok stb, de ha legalább puskát írsz már megoldottad :D Kis akaraterő és ha már párszor átolvasod az anyagot, nem kell több.. valószínű nem maradsz majd 4.5, de nem kell megijedni nem leszel nagyon rossz.. Azért vannak jeles kollégisták is, azt sem kell elfelejteni, a lényeg, hogy mennyire akarsz tanulni, illetve mennyire lehet elvonni a figyelmedet.

2013. júl. 27. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!