Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Alkalmazott közgazdaságtan,...

Alkalmazott közgazdaságtan, pénzügy-számvitel vagy gazdálkodási és menedzsment? Melyik szakot válasszam?

Figyelt kérdés
Az alkalmazott közgazdaságtan sokkal nehezebb, mint a másik kettő? Mert oda emelt matek kell (a közép matekot kb 85-90%-ra tudom megírni, az emeltet csak 60-65 körülire).

2015. febr. 15. 10:51
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Az alkalmazott kozgazdasagtan sokkal matekosabb. Igazabol attol fugg, hogy mit szeretnel kesobb csinalni. Mas dolgokon van a hangsuly ugyanis az egyes szakokon.

Az alkalmazott kozgazdasagtan nagyon eros ismereteket ad matekbol es kozgazbol, keves kamu menedzsertargy meg tarsai. Penzugy es szamvitelen ertelemszeruen a penzugy es s aszamvitel eros. Gazdalkodas es menedzsment meg tok altalanos ismeteteket ad mindenbol, emelle ajanlatos valami mast is csinalni. Csakugy mint az alkalmazott kozgaz melle. Nem elegge specifikus szakok. De igazabol rugalmasan lehet menni barnelyik mesterszakra barmelyik szakkal. Ha leirod mit szeretnel csinalni kesobb segitek donteni, hogy melyikkel mesz tobbre. En penzugyet tanulok, es nagy ralatasom van.

2015. febr. 15. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Igazából most gazdmenre járok, csak gondolkodom a PSZ-en vagy az AK-n. Szerintem érdemes lenne átjelentkeznem? A GM tele van fölösleges tárgyakkal, a PSZ-en meg pl. mehetnék a számvitel specializációra, a könyvelés jobban érdekel, bár ebben még nem vagyok biztos. A matek sokkal nehezebb PSZ-en, mint GM-en?
2015. febr. 15. 12:37
 3/7 A kérdező kommentje:
Ja, és szerinted hol érdemes pénzügy-számvitelt tanulni? BCE, BME, BGF?
2015. febr. 15. 12:38
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

A matek attól függ, hogy melyik intézménybe szeretnél jelentkezni, meg ez tanárfüggő is. Én a Corvinusra járok, és egyes gazdasági szakosok szerintem sokkal többet szívnak a tanár miatt, mint mi pénzügyesek. Meg ugye itt lehetőség van SPM-re menni, ez emelt matekot jelent. Itt nyilván erősebb a matek, direkt a pénzügy msc-re készít fel.

Itt mindig nagy vita van pénzügy és számvitel területén, hogy melyik a jobb. A BGF vagy a BCE. A BME-t azért nem ajánlom, mert az inkább műszaki iskola, és én nem akarok olyan helyre járni, ahol kinéznek, mert nem vagyok mérnök. Ha számvitel, akkor szerintem BGF, ha pénzügy, akkor BCE. De ez saját vélemény. Igazából nem is nagyon számít, mert mind a két intézmény az élen van Magyarországon. Teljesen két külön világ. Viszont ha a közösségi élet nagyon vonz, akkor egyértelműen a BCE a jobb választás. De még mindig az a kérdés, hogy mit vársz a többi intézménytől\ szaktól?

Egyébként hova jársz most?

2015. febr. 15. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
A BME-re járok.
2015. febr. 15. 13:29
 6/7 anonim ***** válasza:
80%

Az is jó kérdés, hogy elfogadnák-e a tárgyaidat, ha átjelentkezel, vagy az elejéről kell kezdened.

Egyébként ezt a mérnök-közgazdász ellentétet te is érzed ott?

2015. febr. 15. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Egyáltalán nem éreztem, hogy utálnának csak azért, mert nem mérnöknek tanulok. És nagyon színvonalasnak tartom itt a gazdasági képzéseket.
2015. febr. 15. 14:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!