Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szerintetek ez helyes (fegyelm...

Szerintetek ez helyes (fegyelmivel fenyegetnek, hosszú de olvasd el, az oszt. Társaimnak érdekes volt. )?

Figyelt kérdés

Nos ,én egy 15 éves fiú vagyok.Annyi háttértörténetet el kell ,hogy mondjak ,hogy nekem már nagyon elegem van abból ,hogy én sose kapok meg semmit és emiatt nagyon sok hátrány ér.Igen van ennivaló és van net.De semmi több ,ugyanazok a ruhák stb.Szegények vagyunk és nekem semmim nincs szinte.Nos de MINDEN osztálytársamnak a szülei kinyalják a p*csáját ,meg minden.Ez a háttértörténetből következik a következő:


Egyik nap a tanár elkezdte sorolni ,hogy milyen pénzeket akar behajtani a szülőkön.Na én meg mondtam neki ,hogy mi ezt biztos nem fogjuk kifizetni.

A tanár mondta ,hogy akkor nem vehetek részt az osztály kirándulásokon stb.

Én meg már akkor eléggé indulatban voltam felálltam és felemeltem a hangom.

Azt mondtam ,hogy én nem tehetek arról ,hogy ilyen családba születtem de viszont arról a tanár tehet ,hogy ilyen kulák sz*rházi(szószerint ezt mondtam).A tanár következő szünetben felhívta az igazgatót ,és én azt mondtam neki ,hogy amíg ilyen anyagi problémáink vannak ,addig nekem ne pofázzon és takarodjon az utamból(szószerint ez).De viszont 5s tanuló vagyok ,nem cigizek szóval megbuktatni nem tudnak.

Szerintetek tényleg kaphatok fegyelmit?


2011. febr. 6. 12:07
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Persze, simán tarthatnak egy fegyelmi eljárást. El is tanácsolhatnak, ha így döntenek, és van befogadó iskola. Egy ilyen eljáráson bent lesz az összes tanár aki tanít, meg bárki aki be akar menni, szüleid, és te magad is. Mindenki elmondhatja a véleményét, aztán meg majd születik egy döntés.

Az egész a tanárok hozzáállásán múlik, lehetne megkegyelmezőek, de akkor is meg kell tanulnod, hogy ilyen hangnemben nem beszélünk másokkal (még akkor sem, ha úgy érzed, hogy igazad van, kiváltképp, ha az illető feletted van a ranglétrán). Majd a munkáltatódnak is így megmondod a tutit? Aztán meg repülsz, mint a huzat.

2011. febr. 6. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
De mostmár viszont nem húzhatom meg magam ,mert az jön majd le ,hogy gyáva vagyok.
2011. febr. 6. 12:17
 3/16 anonim ***** válasza:
64%

Amit tettél, azért simán kirúghatnak. Oké, hogy utálod, hogy nincs pénzed, de ez nem jogosít fel arra, hogy így viselkedj és ilyen hangnemben beszélj tanárral, igazgatóval. Az, hogy nincs pénzetek, szomorú, de attól még te ugyanolyan diák és gyerek vagy.

Az szerintem teljesen logikus, hogy ha nem fizeted ki az utazást, akkor nem kirándulsz. Ha normálisan viselkedtél volna, akkor valószínűleg megoldotta volna az ofő, hogy elvigyenek, mindenkitől beszed plusz egy ezrest vagy akár kifizeti ő, nálunk is volt ilyen. De ezt elszúrtad, mert ezek után örülhetsz, ha a suliban maradhatsz.

Az meg szinte biztos, hogy fegyelmit kapsz.


Nézd, én pontosan tudom, milyen amikor az embernek nincs pénze, gimi mellett a szüleim háta mögött dolgoztam, hogy ki bírjam fizetni a költségeket, mert ők nem tudták. De hogy hogy jutott eszedbe így viselkedni, azt nem érem fel ésszel.

2011. febr. 6. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim válasza:
Nem vagy gyava.Menj az igazgatohoz es kerj elnezest,de azert megmondhatod nekik,hogy nincs joguk ilyen kellemetlen helyzetbe hozni teged,az anyagiak miatt.Föleg ,hogy 5 ös tanulo vagy,azert mert szegeny vagy nehogymar azzal büntessenek,hogy azt a kis elmenyt is elvegyek töled.Azert a tanarok is sokszor tulzasba esnek.Fegyelmiröl annyit,lehet kapsz egyet es meghuzod magad.
2011. febr. 6. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

"nincs joguk ilyen kellemetlen helyzetbe hozni teged,az anyagiak miatt"

Azért lássuk be, a kérdező hozta magát kellemetlen helyzetbe. Óra után is oda lehetett volna menni a tanárhoz, hogy ezt ő nem tudja kifizetni, de szeretne menni, keressenek megoldást. Egy értelmes diák így csinálta volna.

2011. febr. 6. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

A társaimban pedig azt hittem ,hogy ez indulatokat fejt ki(mivel ők elég pénzesek) de inkább mellém(vagy mögém?) állítottam őket ezzel.A fegyelmi amúgy nem zavar, nem ront az anyagi helyzeten tehát ...

Csak az igazi barátaimra akarok vigyázni ,hiszen ők igaz ,hogy sokkal jobban állnak mint én, de egyszerűen őket szeretem és tisztelem.A többi osztálytársamat pedig utálom ,pedig ugyanúgy élnek mint a barátaim...


Na a lényeg ,hogy addig amíg nem lesz jó az otthoni helyzet ,addig én ott , és olyan módszerekkel fogok harcolni ,ahogy tudok.


Szerintetek ezt mondhatom a tanárnak?


"Amíg nem lesz jó az anyagi helyzetünk ,addig én sem leszek jó."

2011. febr. 6. 12:38
 7/16 anonim ***** válasza:

Simán indíthatnak fegyelmi eljárást ellened. Arról, hogy szegényebbek vagytok, mint a többiek, arról nem a tanár tehet, azonban vannak olyan dolgok, amiket be kell fizetned. Az osztálykirándulást, ha menni akarsz, muszáj befizetned, ezt értsd meg. Továbbá vannak olyan költségek, amit szintén be kell fizetni: pl. fénymásolópénz.

(Majdha felnősz nem csinálhatod meg azt az áramszolgáltatóval, hogy nem fizeted be a csekket, mert te voltál a hónap dolgozója. Ez nem így megy.)

Diszkrétebben is intézhetted volna. A legtöbb iskolának van alapítványa a hátrányos helyzetű tanulók megsegítésére.

2011. febr. 6. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Írtad, hogy harcolni fogsz a helyzeted ellen. De mégis hogy? Hogy hőzöngsz a tanárok és az igazgató előtt? Valami értelmesebb megoldás nincs? Mondjuk diákmunka? Ha annyira jó tanuló vagy, simán vállalhatsz korrepetálást is. Ezekkel tudsz harcolni, és nem a hőzöngéssel. Így csak saját magadról állítottál ki szegénységi bizonyítványt.
2011. febr. 6. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
De miért függ össze az anyagi helyzeted a magatartásoddal? Nálunk is van egy gyerek, aki nagyon rossz körülmények között él, mégis tud viselkedni... Nem egyszer volt olyan, hogy osztálypénzből jött velünk kirándulni, de sosem jutott eszébe, hogy így beszéljen a tanárával. Sőt, emiatt még hálás is neki, nem győzi megköszönni a segítségét. Ha így állsz hozzá, miért várod el tőle, hogy segítsen neked?
2011. febr. 6. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező, a legjobb amit most tehetsz, hogy fogod és meghúzod magad, bűnbánatot tanúsítasz, bocsánatot kérsz stb. Igazából ezekkel a beszólásokkal, gyakorlatilag kiöltél minden részvétet a tanáraidból. Hiába vagy ötös, ha tahó módra viselkedsz, a szegénység nem jogosít fel erre. Azt pedig jobb lesz ha megtanulod, hogy felfelé nyalni kell nem pedig szájalni.
2011. febr. 6. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!