Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Bölcsészkaron minor szakon is...

Bölcsészkaron minor szakon is a felsőfokú nyelvtudás elérése a cél (amennyiben minornak idegennyelvet választok)?

Figyelt kérdés
A fő szakom valószínűleg az olasz lesz. Azt tudom, hogy abból egyértelműen az a cél a képzés során, hogy a hallgatók elérjék a felsőfokú nyelvtudás szintjét. Minornak a franciát szeretném választani. Ott is ez a cél?
2015. febr. 18. 14:24
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
21%

Nem azért a 20 fillérért, de én megvetem azokat akik nyelvszakra úgy mennek hogy nem beszélik felsőfokon az adott nyelvet, és a tanárok többsége is. Ezerszer el van mondva hogy a nyelvszak NEM NYELVTANFOLYAM! Van pár nyelvi óra, hogy aki mégis ebbe a hibába esik ne bukjon ki az első félévben, de a kultúrán, és a nyelvészeten/irodalmon van a hangsúly legtöbb helyen.


Forrás: Angol főszakos hallgató

2015. febr. 18. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

A minor a kultúráról és az irodalomról szól, mert csak 50 kredites.

A főszak természetesen más, de olaszból felsőfokú nyelvtudással rendelkezem.

2015. febr. 18. 14:31
 3/11 anonim ***** válasza:
92%
szerintem, úgy van értelme, ha belehúzol és felsőfokra érsz a végére - mert azért hogy néz ki, hogy fr-olasz szakos diplomád van és egy Rigó középfokon leálltál? könnyebb lesz a munka szerzés is, érdemes megküzdeni.
2015. febr. 18. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
87%
Oké, kultúra és irodalom, de azt a célnyelven tartják mindenhol, nem magyarul. Ha nem rendelkezik valaki megfelelő szintű nyelvtudással, akkor hogyan érti meg az irodalmi szaknyelvet? Minoron, pontosan azért mert csak 51 kredites, még kevesebb hely van nyelvtudást pótló órákra. Ha normálisan van összerakva a tanterv akkor minoron kevesebbet követelnek adott tárgyakból, de a nyelvtudást nem pótolja.
2015. febr. 18. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
49%

Nekünk még a német nemzetiségi középiskolában is alap-elvárás volt a német nyelv tökéletes ismerete ahhoz, hogy németül tudjunk mindenféle tantárgyat tanulni, többek között irodalmat is, ahol eredetiben kellett a német szerzők legkülönfélébb műveit olvasni.

Egy nyelvszak szerintem (bár én nem jártam felsőoktatásban arra, így csak következtetek) nem a nyelvoktatásról szól, hanem az adott NYELVEN való oktatásról.

Szóval, a nyelv nem cél, hanem eszköz kellene, hogy legyen és mint ilyen, az ismerete előfeltétel.

2015. febr. 18. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
88%

Ne haragudjatok már előttem válszolók, de jártatok ti már a közelében egyetemnek? Tudjátok fel van sorolva, hogy mifelé minorok közül lehet választani, mik a feltételek a bejutáshoz. Elárulom: a legtöbb helyen NEM feltétel az előzetes nyelvtudás, egyedül a sikeres egyetemi felvételi. Nem néztem végig mindet, de azok közül amiket láttam, csakis a japán minornál volt feltétel az előzetes nyelvtudás. Akkor mondjátok már meg nekem,mégis MIÉRT kéne előre tudni a nyelvet, ha maga az iskola sem várja el?

Amúgy kérdező, szerintem csak tőled függ, hogy milyen szinre jutsz el. Ha pl fordító akarsz lenni, akkor mindenképp.

2015. febr. 18. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
82%
Nem feltétel - csak nagyon célszerű a végére tudni felsőfokon... ezt írtam (3)
2015. febr. 18. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
36%
Én jártam, de te ezek szerint nem. Azért nincs feltüntetve kötelezőként a legtöbb szakon, mert a legtöbb középiskolában egy nyelvből tesznek emelt szinten érettségit, és az érettségi és az egyetem között jó esélyjel nem nyelvvizsgázik senki. DE! Hiába nincs feltüntetve, A KÉPZÉS A CÉLYNELVEN FOLYIK! Bekerülhetsz te nulla nyelvtudással ha nincs még felvételi elbeszélgetés sem, de vagy kivágnak az első félévben mert a szemináriumokon hátráltatod az évfolyamtársaidat, vagy szimplán a 2 év helyett (minor lévén ugye) 4-5 alatt végzed el, mert nyelvet senki nem fog neked nyelvszakon tanítani, ritka kivételektől eltekintve (De amelyik tanszéken nyelvszakon nyelvtant tanítanak annak olyan a színvonala is)
2015. febr. 18. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
91%

Hm, érdekes, most random rákattintottam egy néderlandisztika minor prospektusára, ahol vastag betűkkel emeli ki, hogy nem szükséges hozzá a holland nyelvtudás. Talán a tanárok mégis jobban tudják.

Amúgy azt is írja, hogy a minor végére a felsőfokot megközelítő nyelvtudás a cél, tehát szerintem ez megválaszolja a kérdést is.

2015. febr. 18. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
48%
Világnyelveknél mind kell, kisebbeknèl megesik hogy népszerűsítő jellegű a szak, és nem feltétlen fontos. De ha a prospektusnak (aminek a diákcsalogatás a célja) jobban hiszel mint aki nyelvszakon végzett, és látja hogyan megy, akkor hajrá.
2015. febr. 18. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!