Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » A felsőfokú angol nyelvtudás...

A felsőfokú angol nyelvtudás egyenlő azzal, hogy perfekt angol valaki?

Figyelt kérdés

2013. dec. 31. 12:16
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Majdnem.

Perfekt csak akkor lesz valaki,ha anyanyelvi környezetben él.

2013. dec. 31. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, hogy erre mit kellene válaszolni, mert a 'perfekt' azt jelenti leginkább, hogy tökéletes. Ilyen angol nyelvtudás meg nincsen. Esetleg pár jól beszélő angol anyanyelvű professzor megközelíti ezt.


Felsőfokból is kettő van, ha a nyelvvizsgát, általános nyelvet kérdezed. Van C1 és C2. A C1 az meg se közelíti a tökéletest. A C2 az viszont tényleg embertelenül nehéz tud lenni, az közelíti a tökéletest.

2013. dec. 31. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim válasza:
100%
Nekem C2-esem van es majdnem anyanyelvi szinten beszelek angolul :P szerintem, ha nem ott elsz, soha nem lesz tokeletes :)
2013. dec. 31. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

A nyelvvizsga semmit sem jelent.

Én azt hívom perfektnek, aki ugyanúgy él/elbeszélget/ír/gondolkodik... egy adott nyelven, mint az anyanyelvén.

Az pedig nem olyan, hogy egyszer eljön az üdvös állapot, és akkor megvan, hanem folyamatos gyakorlással fenn is kell tartani ezt, és állandóan tovább kell fejlődni.

2013. dec. 31. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

C1 a felsőfok szintje, kb az a szint, amit "külföldön" sok tanulás és gyakorlás árán el tudsz sajátítani, tehát nem anyanyelvi környezetben. Ezzel a tudással már biztsan használod a nyelvet, nem okoz gondot a kommunikáció, megérted az embereket, szépen ki tudod fejezni magad. - legalábbis azt kellene tükröznie, de ugyebár nincs 2 egyforma nehézségű nyelvvizsgateszt és vizsgarendszer sem.


C2 már az anyanyelvi szint, de még ez sem a tökéletes tudást takarja. Egy hajszál és ott az Anyanyelvi szint.

Az is igaz egyébként, hogy sok C1 nyelvvizsgás helyesebben beszél, jobban tudja és érti a nyelvtant, mint sok anyanyelvi, egyszerű oka az, hogy tudatosan tanulta és kellett a papírhoz. :D

2013. dec. 31. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Nekem van C2-es nyelvvizsgám, és mégsem érzem úgy, hogy "perfekt" lennék angolból. Nagyon kevés dolog van, amit nem tudnék rendesen megcsinálni angolul, de az a kis dolog pont elég ahhoz, hogy ne legyél "perfekt".
2013. dec. 31. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Minden relatív. Felsőfok szókincs mondjuk 7-10 ezer szó, anyanyelvű 20-40 ezer. (Nekem 25-30 :)
2013. dec. 31. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

mint erdekesseget emlitenem..... "angolban mindenki tegezodik"


"

Azt remélem tudod, hogy a you az ön-formából alakult ki, a te pedig a mára kikopott thou volt.


Magyarán nyelvészeti szempontból nem tegeződés, hanem magázódás folyik.

2013. dec. 31. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Ez az érdekesség hogyan jön ide?
2014. jan. 1. 09:11
 10/11 anonim ***** válasza:
It was Voltaire in the 1700's who said, "I disagree with what you say, but I will defend to the death your right to say it."
2014. jan. 1. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!