Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Bölcsészkaron minor szakon is...

Bölcsészkaron minor szakon is a felsőfokú nyelvtudás elérése a cél (amennyiben minornak idegennyelvet választok)?

Figyelt kérdés
A fő szakom valószínűleg az olasz lesz. Azt tudom, hogy abból egyértelműen az a cél a képzés során, hogy a hallgatók elérjék a felsőfokú nyelvtudás szintjét. Minornak a franciát szeretném választani. Ott is ez a cél?
2015. febr. 18. 14:24
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
100%

Akkor mint nyelvi minoros leírom, hogy bár másik nyelvet tanultam, de teljesen alapról kezdtünk, olyan szintről, hogy Szia, engem xy-nak hívnak, stb. Ha a prospektusba azt írják, hogy alapról kezdenek, akkor meglepő: tényleg olyan szintről is kezdenek.

Semmi értelme nem lenne becsalogatni x hallgatót egy kis turpissággal, hogy az első órán csak pislogjanak, aztán meg szaladjanak a TOra, hogy le tudják adni a minorjukat...

Nyilván nézz utána, hogy a minoron mi a megkötés, általában megkövetelnek középszintű nyelvvizsgát olyan szakokon, amik nem alapról indulnak és ezen felül még tesztet is csináltathatnak a belépés feltételeként.


Az alapról induló képzéseknél meg szinte csak nyelvfejlesztések vannak a minorosoknak. Az elején mellé magyarul mennek az irodalmas tárgyak, mert még a főszakos kezdőket se traktálják egyből első héten ismeretlen nyelvű előadásokkal... Az utolsó évben már kellett az adott nyelven novellákat és verseket olvasni, de ott is inkább azért csinálták ezt, hogy bővüljön a szókincsünk. Azt mondanám, hogy a semmiről induló minorral középszintig lehet eljutni.


Amúgy nem tudom mi ez a felsőfok mánia, én a főszakom is középszinttel kezdtem és 1 év alatt meg lett az alapvizsga, soha semmi problémám nem volt az órák megértésével. Szóval én azt mondom, hogy megcsinálható, de nyilván sokat kell beletennie.

Egy másik nyelvi szakos voltam... Az egy dolog, hogy többé-kevésbé hülyeségeket irkálsz, de miért kell ilyen degradáló stílusban?

2015. márc. 26. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!