Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Milyen a kollégiumi élet?...

Milyen a kollégiumi élet? Hogyanlehet 4-en aludni és élni 15-20m2-en? Hogyan oldjátok meg a főzést, a vendég várást, stb?

Figyelt kérdés

Lehet így nornálisan tanulni? Hol tanulsz pl, ha a másik aludni akar, neked meg muszáj tanulnod? Hol élsz szexuális életet? Milyen előnyei és hátrányai vannak?

Kérlek írj le mindent, ami fontos és hogy hova jársz, melyik koliban laksz!


2015. febr. 19. 00:16
 1/3 Oligocén válasza:
100%

Baja, E.J.F

Tanulás? Azt én nappal oldottam meg. este alvásra van...

Jobban fog az agy ha kialszod magad, mintha hajnalokig tanulnál. Ha mégis rávisz a lélek, hogy este is tanulj akkor szembesülsz azzal, hogy fáradt, agyonhajtott szobatársaid lámpafénynél is instant elalszanak :)

Amúgy a tanulásban segítjük egymást. (gyakran van, hogy szétosztunk egy tananyagot és mindenki kidolgozza a saját részét, majd estig előáll egy részletes okfejtéssel. Ez op 5/5 tanulási tax :D Ha valaki nem dolgozza ki akkor fenyítünk... de ez ritka xD)

Szexuális élet? Elvileg ha cseles vagy koleszban a szobában megoldható, ha meg van a saját kis társasági szerződésetek..:_D De gyakorlatban nem így megy.

Legtöbbször a szobában olyan mód ember szag van hogy az

esetleges vendég arcán látszik, mikor beleütközik a

Toxikus gázfelhőbe... Ilyen helyre sosem vinnék lányt,

csak ha rosszat akarnék neki. Az én szépségem a városban lakik. Általában nála koitálunk xd. Engem a mosás zavar meg hogy örökké vasalót kell kunyerálnom.

A kolesz nagyon bulis dolog. A szobatársak nehezen nyílnak meg, de egy év után kb a testvéredként kezelnek. Bár a helyen megy a vita. 3-an vagyunk 4fős szobában és van egy "cuccolós ágy" amiért territóriumharcokat vívunk a kezdetek óta. A másik vitatárgy a hőmérséklet aktuális értéke.(nekem 25 fok soknak számít, 20-at tartom ideálnak. Egyik szobatársam meg 30 fokban sem akar egy ablakot nyitni:D)

2015. febr. 19. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Na jó, azért a bajai fősuli kolesza inkább hotelhez hasonlít, mint kollégiumhoz, úgyhogy nem panaszkodnék a helyhiány, avagy a nomád körülmények miatt. :) Szerintem ott luxus az élet, a panorámáról meg ne is beszéljünk (kivétel ha a parkolóra néz az ablak). :D


Kollégiumi élet? Kinek milyen. Többnyire mindenki megtalálja a maga számításait. Ha bulizni akarsz, bulizni mész, ha pihenni, akkor pihensz. BME-s vagyok, igazi tömegszállón élek. Négyen benyomorítva egy lyukba (500-an az egész koliba). Sok és nehéz. Hatalmas alkalmazkodóképesség kell hozzá, így elviselhető. Ha gáz szobatársakat kapsz, akkor baj van.

Vendéget nem vár senki. Egy-két barátnő (csajok vagyunk) olykor feltéved, de nem kifejezetten "várjuk" őket, ahogy a barátokat sem. Jönnek és kész. :D Ha teljes a szoba létszáma, akkor vendég nem alszik fent, nem is lenne hova tenni. Se pasi, se csaj. Így is csak kerülgetjük egymást. Persze vészhelyzetben fordult már elő, hogy a szoba közepén aludt valaki egy polifomon, de ez nagyon ritka és nagyon kényelmetlen.


Ha a szobában kialakulnak az íratlan szabályok, akkor lehet tanulni, igen. Pl., hogyha valaki nagyon készül zh-ra, akkor a többiek nem visznek fel senkit, nem zavarnak. Ha ez nem megy, akkor van tanulószoba, vagy aula, ahova ki/be lehet ülni és tanulhatsz. Általában mindig mindenki olyan fáradt, hogy senkit nem érdekel, hogy valaki kislámpa mellett tanul fél éjszaka, ha csöndben teszi mindezt. Van egy jó szemfedőm a fény ellen és egy toll kispárnám a fülemre, hangtompítóként. Nincs gondom az alvással sosem. :D

Szexuális életet a kolisok nem élnek. XD Maximum akkor, ha az illető párja nem kollégista, vagy a szobatársak elhúznak kiszámítható időre. Ha jófejek, akkor megbeszélheted velük, hogy fizetsz nekik egy sört a szomszéd pubban, csak tűnjenek el pár órára. Ez is csak akkor működik nyilván, ha nem kell éppen tanulniuk.


A főzés alatt nem tudom pontosan mire vagy kíváncsi. Fogom a kis konyhai cuccaimat és a főzendő kajámat, kibattyogok a folyosó közös konyhájába és megfőzöm, amit akarok. Nagyjából ennyi. Van hogy együtt főzünk az egyik szobatársammal, de többnyire mindenki saját kaján él. Nagy menüket senki nem áll neki összerittyenteni, mert egyrészt vackok a villany rezsók, másrészt senkinek nincs erre se ideje, se türelme. A könnyű receptek mennek. Tészták, gyorsfagyasztottak, lecsó, rántotta, tejbegríz, csilisbab stb.


A mosás problémás még maximum, de sosem maradtam még tiszta ruha nélkül. Két épületünk van, a miénk 9 szintes. Szintenként kb. 30-35 ember. Egy mosógép jut rájuk. Kulcs kérhető a portán. Vagy kapsz, vagy nem, mivel a 4. emeleten lakó is jöhet a 8.-ra mosni és így tovább. A másik probléma a mosással az, hogy nincs hova teregetni, mert ha kinyitsz egy normál méretű szárítót a szobában, akkor már örülsz, ha eltudsz mellette járni. :D

Szóval a koli, ami igazi koli, nem olyan, mint a bajai, vagy amilyenre mostanában a felújítások során törekednek, akkor meglehetősen kényelmetlen, de sok sok helytakarékos ötlettel és nagy alkalmazkodóképességgel abszolút élhető!

2015. febr. 21. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Fullextrás válasza:
100%
Háát nem túl jó a kollégiumi élet. ( Pécs). Ha értelmes szobatársaid vannak velük jól lehet akár együtt tanulni de ez ritka. Nagyon nehezen lehet alaplból együtt élni kis helyen. Főleg ha te igényes rendezett gyerek vagy. Szexuális élet az jó lehet mert ha koedukált koliban vagy sok a lány de becsempészni a szobába a necces. Milyen előnyei vannak? Objektíve csak az, hogy olcsóbban kijössz de amúgy semmi. Én bánom hogy 4 évet lehúztam ezen a helyen. És te hogy élted meg? Gondolom már kijártad hisz ez egy régi kérdés.
2020. okt. 8. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!