Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ki jár a Madách Imre Gimibe...

Ki jár a Madách Imre Gimibe Budapestre? Milyen ott az élet a suliban? Milyen programok vannak? Milyen szakkörök? Az osztályközösség, a suliközösség milyen? A szóbelin miket kérdeztek?

Figyelt kérdés
Nagyon gondolkozom rajta, hogy mit jelöljek meg elsőként. Bármilyen információ érdekelne a Madáchról. Előre is köszi.:))

2015. jan. 21. 16:05
 1/9 anonim ***** válasza:
megmondom őszintén ha tudtam volna akkoriban hogy ilyen az iskola biztos nem jöttem volna ide,az osztályközösségről pedig inkább ne is beszéljünk...
2015. jan. 23. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Én szeretek idejárni. A mi osztályközösségünk kiemelkedő, a programok (pl, a gólyatábor, osztálykirándulás, erdei iskola, diákszínpadok vetélkedője, kamarakórusok versenye) mindig sok érdekességet tartogatnak, és a tanárok is nagyrészt normálisak. A madách művészetirányú gimnázium, és én örülök, hogy szélesítette beszűkült látókörömet. Például gyakran járunk színházba, a magyar kisfaktosokkal pedig megnéztük a Rembrandt kiállítást, a gödöllői kastélyt pedig tervezzük. A közhiedelemmel ellentétben nem csak humán iskola, a reál tantárgyakat is erősen nyomják, szóval mindenki megtalálhatja a hozzá legközelebb eső területet. A szóbeli nagyon könnyű, magyarul egy képről kell beszélni, meg a hobbiaidról kérdezgetnek, a lényeg, hogy kerek, egész összefüggő mondatokban beszélj. A nyelvi része sem nehéz, mármint ha B1-es szint környékén vagy, mert úgy van kitalálva, hogy a nyelvet csak heti három órában tanuló nyolcadikosoknak is legyen esélyük. Majd az év eleji angol felmérő eredménye alapján osztanak be nehézségi csoportokba. A szóbelin megkezdett mondatokat kell írásban befelyezni és válaszhatsz, hogy melyik témáról szeretnél beszélgetni. Arról feltesznek egy pár kérdést. Valamint egy idegennyelvű szöveget kell felolvasni.

Szóval én csak ajánlani tudom neked a madáchot, szerintem nagyszerű iskola:)

2015. jan. 23. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Első, te miért gondolod rossznak? Második, most hányadikas vagy, hány éves? Neked mennyi pontod lett? Mennyit vittél, mennyi lett az írásbeli?
2015. jan. 24. 18:08
 4/9 klopusz ***** válasza:

Nagyobbik lányom és unokahúgom is a Madách-ba jár. Mindkettő nagyon jól érzi magát, nagyon jó az osztályközösségük (egyik 10-es, másik 12-es).

A tanárok többsége is jó fej.


Lányom 65 pontot vitt, 79 pont volt a központija, ötéves haladó angolra jár.

2015. jan. 25. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Hát én most kezdtem a sulit. nekem nagyon nagy szerencsém van az osztályommal nagyon szeretem. én a madách napig tökre csalódott voltam hogy nem is olyan jó mint gondoltam, de aztán megláttam, tudtam, hogy miylen jó iskolába járok ahol milyen hihetetlen jófej emberek járnak. a tanárok is jófejek, jó indulatúak, hihetetlen jóa nyelvoktatás, a kémia már nem annyira :D de ezek tanárfüggők. a szóbeli nagyonegyszerű. angolbó kikell egészíreni 5 mondatot majd egy témáról kell beszélni, magyarból pedig magadról és egy kéről. nem kell izgulni a tanárok egy gyerekre sok időt szánnak direkt azért mert az izgulásta karják feloldnai:)

sok siekrt:) remélem segítettem

2015. jan. 25. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
klopusz! A lányod a haladó angolnál 0. évben a kínait vagy a latint választotta? 9.-től milyen nyelvet tanul az angol mellett? Sokat kell tanulnia az általános iskolához képest?
2015. jan. 25. 18:04
 7/9 A kérdező kommentje:
Sokat segítettetek, köszönöm!:)
2015. jan. 25. 18:04
 8/9 klopusz ***** válasza:

Szia!


Kínait kezdett tanulni, de nem volt túl jó a tanár, teljesítmény nélkül szórta az ötösöket. Ez persze a gyereknek sem tetszett, így váltott. Most oroszul tanul.

Unokahúgom maradt a kínainál, más a tanár és nagyon szereti a nyelvet - most megy nyelvvizsgázni tavasszal.


Kisebbik lányom most nyolcadikos, ő is oda fog jelentkezni. Neki is első évben a kínai lesz beírva, de szíve szerint spanyolt tanulna, majd meglátjuk (csak vegyék fel ...).


Tanulható nyelvek: angol, német, francia, spanyol, orosz, kínai. - ha jól tudom, ezek.


Ha bármi kérdésed van, írj nyugodtan!

2015. jan. 26. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 klopusz ***** válasza:

Most veszem észre, hogy a kérdésed felére nem válaszoltam. Bocsánat.


Szóval: én a lányom kezébe tankönyvet nem nagyon szoktam látni, legfeljebb témazárók előtt, de akkor sem jellemzően. Hazajön, megírja a leckét, részéről ennyi a tanulás. Most félévkor három ötöse volt, a többi tantárgyból négyes.

2015. jan. 26. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!