Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Miért ilyen idétlen és pocsék...

Miért ilyen idétlen és pocsék az oktatási rendszer? Bővebben.

Figyelt kérdés

Miután elballagtam, nagy lelkesedéssel vágtam bele szakközépen a gépészet szakmának, gondoltam, nah az tetszik nekem, majd megtanulom és azzal keresem a pénzem. Erre mit kaptam? Ennek a remek tanrendszernek köszönhetően, a gyakorlati órák száma, szinte negyede se volt a többi mosléknak. Mikor elsőnek jártam a 9. osztályt, még csak gyakorlati órák se voltak. Mondtam szép.. jöttem szakmát tanulni és lópikula.. Mivel a szaktantárgyakra koncentráltam, és nem azokra, aminek semmi értelme, így megbuktam.. Megpróbálkoztam ismét. Kicsit változott a rendszer, de még mindig nem volt gyakorlati oktatás, csak a moslékok tömkelege. Ismét megbuktam. Harmadjára is bele vágtam, de akkor már csak azért, mert tanköteles voltam, és hát kevés jegyem lett görbe. DE! Véééégre volt gyakorlati oktatás. Eszükbe jutott a marháknak hogy nem ártana, ha már azt a szakot tanítják, piros pont. A szakmai tananyagokkal nem volt gond sem a gyakorlattal, 4-5 év végi érdemjegyek. De hát még mindig nagyba kakikáltam a sok moslékra.

Kérdem én, mi a lószéklet köze van a törinek, biosznak, éneknek stb... a gépészethez? Meg próbálok bele gondolni, szóval oda megyek a munkagéphez, elmondom neki a szépen töri órán tanult római háborút, és ha ügyesen elmondtam, akkor bekapcsol? Ha meg nem tudom, akkor jelenti a központnak, hogy itt egy a munkára nem alkalmas ember? Vagy kottázzak a jelentkezéskor, hogy felvegyenek? Vagy mi? Megértem én, hogy alap műveltség meg minden, de egy az, hogy azzal nem keresel pénzt, maximum ha a legyen ön is milliomosba mész. Az alapműveltséget megtanítják az általánosban. Rengeteg, a szakmájában tehetséges ember nem jut el odáig, hogy jól keressen emiatt az idétlen rendszer miatt. Meg ki találta ki azt, hogy az első két évben teletömik a diákok agyát az érettségis cuccokkal, azután az érettségihez közeledve, meg kezdenek eltűnni, és több a szakmai óra. Ki az az értelmi fogyatékos, aki ezt kitalálta? Nem előtte kéne, hogy jobban tanítsák? Én úgy tudtam, hogy az ember az inteligens. Felőlem jöhet ide pampogni a sok okostojás. Én beleszékeltem az egészbe egy jó nagyot, nem leszek birka! Jelenleg is jogosítványokra, engedélyekre gyűjtök, kamion soför szeretnék lenni, járni az utakat, szállítani, vezetni. És nem egy irodában leülni az életem, vagy egy gyárban robotolva, annál azért értékesebb az ember élete, minthogy a felét végig tanulja olyanokkal amit soha a büdös életben nem hasznosít, a másikat pedig végig melózza, olyan munkával, amiért nem küzdött szinte mert csak elhanyagolhatóan tanították a szakmáját. Igen, valóban inteligens az ember. Van/volt pár nagyhatalmú emberke, aki fogta magát, alkotott egy rendszert, és tessék birkák, kövessétek, mert én aki semmivel nem vagyok különb nálatok azt mondtam. Hajrá, csak így tovább, és az embernek már élete se lesz!



2015. jan. 21. 12:52
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
szakközépben mindig is ez volt, ott azért jóval több a közismereti tárgy, mnt szakmunkásban. Ha téged kizárólag szakma érdekel, menj szakmunkásnak, ott alig van töri meg matek.
2015. jan. 21. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Már nem megyek. Jelenleg munkába akarok állni, hogy legyen miből fizetni az engedélyeket és a jogosítványokat. Abból, hogy ott csücsülök nem fogom tudni kifizetni.
2015. jan. 21. 13:21
 3/5 anonim ***** válasza:
Amit én itt látok, az egy rosszul szervezett iskola, és egy gyenge tanuló szerencsétlen találkozása. Nem látom be, ebből hogyan következik, hogy az egész oktatási rendszer rossz.
2015. jan. 21. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Mert nem gondolja át, hogy mit csinál miért. Én inkább csak hanyag voltam, mert sosem vettem elő a könyvet, füzetet. Csak a szakmait. Az iskolára sem panaszkodom, mert jó iskola, és nem ők szabják meg, hogy tanítsanak, hanem a rendszer
2015. jan. 21. 13:39
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Szakközépiskola érettségit ad + szakmai ismeretet. Ha téged a sok "moslék" nem érdekel, ne menj olyan iskolába, ahol érettségi a cél. A szakiskolákat/szakmunkásképzőket pont azoknak találták ki, akik nem érettségit akarnak, hanem szakmát tanulni. Igen, létezik ilyen. Csak tájékozódni kellett volna egy kicsit :D
2015. jan. 21. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!