Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Fel vehetnek engem katolikus...

Fel vehetnek engem katolikus iskolába, amit az egyház tart fent, ha nem vagyok megkeresztelve?

Figyelt kérdés
Nos a lényeg a lényeg, kis koromba nem tudtak bevinni a templomba mert nagyon féltem, ezért nem vagyok megkeresztelve. Viszont soha nem éreztem magam ezért másnak, a szüleim nagyszüleim katolikusak. Nem tagadom meg isten létezését, volt hogy imátkoztam is, csupán nem vagyok megkeresztelve.

2015. febr. 20. 13:35
 1/6 anonim ***** válasza:
Nézd, ez iskolafüggő. Van ahol nagyon szigorúan veszik, van ahol a fontosabb dolgokkal foglalkoznak, és van ahol, semmi sem számít, ha van protekciód. :)
2015. febr. 20. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Andizsuzsi ***** válasza:
Katolikus iskolába minden gond nélkül felvesznek akár más vallásúakat és ateistákat is.
2015. febr. 20. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Iskolafüggő, erősen, kérdezz rá a kiszemelt suliban! Egyébként Te magad is elmehetsz megkeresztelkedni, ez nincs életkorhoz kötve!
2015. febr. 20. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Én a helyedben megkeresztelkednék, nem véletlenül akarsz oda járni.


Ja és az imádkozást d-vel írják.

2015. febr. 20. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Nem tudom mennyire veszik komolyan, de vannak ott olyan gyerekek is akik viselkedni sem tudnak, átalánosban is probléma volt velük, még is fel vették őket, igaz, hogy szigorúbban veszik a magatartási problémákat, mégis csak törekednek a rendre.


És nem azért jelentkezek oda, mert egyházi, hanem azért mert szakközép, és ott van olyan szak amit én szeretnék. Amúgy meg régen nem volt egyházi, csak ugye átvették.

2015. febr. 20. 14:22
 6/6 Kissné Tahi Erika válasza:
A gyermekem egyházi általános iskolába jár, én csak erről tudok véleményt írni. Anno óvoda után kizárólag egyházi általános iskolákba adtuk be a jelentkezést, mert számunkra fontos volt, hogy legyen hittan óra (akkor még nem volt kötelező választani etika és hittan közül az önkormányzati iskolákban, így maradt az egyházi iskola), illetve havi szinten 2-3 alkalommal jelen voltunk/vagyunk a vasárnapi szentmisén és egyértelműnek tűnt, hogy ilyen típusú iskolába járatjuk majd a gyereket. Négy iskolába küldtünk jelentkezési lapot és mindenhol csatolni kellett a keresztlevelet. Több példányban állíttattuk ki a pappal, aki keresztelte a fiamat a születése után. Tehát általánosba, az egyházi iskolák kötelezően előírták, mit kell csatolni a jelentkezési laphoz és ehhez hozzá tartozott a keresztlevél és néhány helyen a papi/plébánosi ajánlás is. Ez utóbbi nem mindenhol volt kötelező.
2015. febr. 25. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!