Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Kereszténység harcol más...

Kereszténység harcol más vallások ellen?

Figyelt kérdés

Keresztény vagyok. Nem is akarok vallást váltani, vagy hogyan mondják ezt, nem ez a lényeg. Csak kacsingattam egy kicsit más vallások felé, olvasgattam, ilyesmik, például a buddhizmusról. Eszembe jutott, hogy Isten - és a kereszténység elítél más vallásokat és azoknak tanait, stb.? A meditáció helytelen dolog? Mit mond minderről a kereszténység? A buddhizmus bizonyos dolgokban sokkal szimpatikus, azt vettem észre, hogy az emberek többségének az, mert kevésbé gyűlöletkeltő.

Mit gondoltok?



2015. febr. 17. 14:27
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Abban az időben még egyértelmű volt, hogy a hiszékenység nem erény, mint hit definíció.

Tehát aki valamilyen vallást képviselt, az követte az istenének eszméjét, legalább is lelke mélény tudta, hogy az a tőle elvárt cselekedet.

Ha mégsem követte, akor tudatában volt, hogy az istenség nem éppen a legjobb barátja lesz.


Szóval véleményem szerint a kereszténység elsődlegesen a saját erkölcsi nézeteiért harcol összekeverve ezt isten lényegével.

2015. febr. 17. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
56%

Túl sok kérdés ez így egyszerre. És mindegyiknek külön-külön is könyvtárnyi irodalma van. :)


Azt sem ártana tisztázni, hogy a kereszténységen belül melyik álláspontra vagy kíváncsi, mert teljesen mást mond erről például a hitgyüli és mást például a katolikus egyház.


Az pedig, hogy az embereknek szimpatikus a buddhizmus, annak nincs semmi jelentősége. Csak egy divathullámról van szó. Az emberek többsége ugyanúgy nem ismerik a buddhizmust, mint ahogy a kereszténységet sem. Sajnos.

2015. febr. 17. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

Az igazi kérdés az, hogy mi a te célod? A másik meg az, hogy miért is vannak vallások?

A vallásos emberek célja megtalálni Istent, örök életet nyerni, megerősítést nyerni, hogy az ahogy élnek az jó, ha mégsem akkor változtatással stb. Hogy ezt a célt elérjék, ehhez lehet eszköz a vallás, de a vallásos közegbe általában beleszületnek, és nem választják az emberek.

Magára a vallásokra az idők folyamán több vagy kevesebb szenny is tapad a különböző korok vallásosai és a jelenlegi korok vallásosai által elkövetett bűnök, erőszak, visszaélések miatt. Ha vallást szeretnél, és számodra más vallásos emberek jelentik a mércét, akkor olyat válassz, amelyikhez a lehető legkevesebb szenny tapadt az idők során, és ez kétségtelenül a buddhizmus.


Ha viszont nem a vallást, hanem Istent keresed, ott már nem számít az, hogy melyik álszent, brutális f@s.zk..alap melyik vallás nevében gyilkolt vagy gyilkoltatott meg ezreket, milliókat, mert ott az ilyen alakoknak már nincs jelentőségük, ott csak Isten és a te kapcsolatod létezik. Vallásos szeretnél lenni, vagy Istennek szeretnél megfelelni? A kettő nem feltétlen ugyanaz!


De akkor beszéljünk egy kicsit a keresztény vallásról is. Jézus nem volt keresztény. A halála után az ő tanításait követők vallották magukat kereszténynek, az első századokban elég hitelesen, kevés gyarlósággal, később már épp fordítva. Azt mindenképp szögezzük le, hogy Jézus abszolút háború és erőszak ellenes volt. Követtek el ő nevében gyalázatos dolgokat, de ezeket nem lehet őrá kenni, ahogy te sem tartanád igazságosnak ha téged börtönbe zárnának, mert én a nevedben embert öltem, pedig te sosem biztattál engem erre. :)


Buddha jó csóka volt. Befelé figyelt, jó dolgokra tanította az embereket ő is, szeretetre, békére.

Jézus ezen felül Istennek is vallotta magát, és számos csodát vitt véghez. Emellett soha sem hazudott.


Megemlíthetném még a zsidó vallást is és az iszlámot is, de ezekbe már a kezdetektől benne van az erőszak és a gyilkolás is, de ezekre nem is térek ki bővebben, lévén, hogy ezekre te sem vagy kíváncsi. :)

2015. febr. 17. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
38%

Minden vallás harcol másik vallás ellen. Egyik kevésbé látványos módon, míg a másik nyíltan.

Gondolj bele a középkorban nyilvánosan kivégezték azokat akik más vallásokat követtek, sőt szent háborút vívtak. Ezek a harcok lecsillapodtak, de még a mai napig megfigyelhető a más vallásokkal szembeni ellenszenvük. Ez jellemző minden ismert vallásra. Ezt abban tudod meglátni leginkább, hogy az egyes vallások tagjai mennyire próbálja "megtéríteni" a pogányokat. És igen, még a buddhisták is harcot vívnak, persze mivel ők nem hisznek az erőszakban, és teljesen más az alapelvük nem olyan látványosan csinálják, mint a többiek. Talán a legagresszívabbak az iszlamisták, de hát róluk nagyon sokat hallhatsz mostanában.


A meditáció egyáltalán nem helytelen dolog! Sőt, ha belegondolsz minden vallás tagja alkalmazza azt, csak másképpen hívják. Meditálni nagyon jól lehet imádkozás közben, hiszen az ima segítségével könnyebb közelebb kerülni az aktuálisan hitt istenhez. Teljesen mindegy, hogy törökülésben ohm kántálással, vagy térdepelve összezárt kezekkel teszed meg. A lényeg ugyan az, a megvilágosulás, és az isten szavának meghallása, a kívánságok átadása a felsőbbrendűségnek.


Az biztos, hogy a kereszténység elítéli a buddhizmust, hiszen az a kereszténység szempontjából pogányság. Hiszen egy más, idegen vallás, ami elveszi a kereszténységtől a potenciális tagokat. Mint minden vallás úgy gondolja, hogyha a másik nem létezne akkor ő lenne a valódi, és egyetlen hit.


A buddhizmusban az a jó, hogy úgy terjeszti a hitét, hogy nem kényszerít rád semmit. A buddhisták nem fenyegetnek azzal, hogyha nem csatlakozol hozzájuk akkor halálod után a pokolban fogsz égni az idők végéig, hiszen a buddhizmusban nincs olyan. Számukra az élet egy örök körforgás, és az aktuális életed minősége befolyásolja a következő életed minőségét.


Ha úgy döntesz, hogy elhagyod a keresztény vallást akkor a keresztények számára kiközösített leszel, vagyis egy "utálatos" személy akit átkozni kell. Nem várhatsz mást mint, hogy a szemedbe mosolyognak majd, de ha megfordulsz a kést a hátadba vágják. Ha csatlakozol a buddhistákhoz akkor mosollyal és boldogan fognak befogadni, nem számít nekik, hogy előtte mi voltál, ha pedig őket is elhagyod, mert mégsem olyan, mint hitted nem fognak elátkozni, hanem szeretettel fognak visszavárni.

2015. febr. 17. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

#3

"Jézus nem volt keresztény." Nos ez igaz, csak éppen pont fordítva. :)

A keresztény jelentése "krisztusi". Jézus pedig nem krisztusi volt, hanem Ő maga volt a Krisztus.

Jézus tehát nem egy egyszerű keresztény, hanem keresztényibb a keresztényeknél, Ő maga a kereszténység legfelesőbb foka, a kereszténység végső célja és értelme.

2015. febr. 17. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

4#


Ezt a sok hülyeséget amit a kereszténységről írtál, ezt te magad találtad ki, vagy tanítják valahol?

2015. febr. 17. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

"Ha úgy döntesz, hogy elhagyod a keresztény vallást akkor a keresztények számára kiközösített leszel, vagyis egy "utálatos" személy akit átkozni kell. "

Azért a keresztények zöme nem hitgyülis! A történelmi egyházaknál nincs olyan, hogy átkozni kelljen valakit. Ha meg egy nem eléggé elhivatott keresztény gyengeségében saját magától átkoz valakit, az nem egy buddhista lesz, aki semmit sem ártott neki, hanem olyasvalaki aki keresztbe tett neki.

2015. febr. 17. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

#5


Márpedig a keresztény szó eredete Krisztus követésére utal.

Ezt a linket fél percig sem kellett keresnem, azonnal dobta: [link]


Jézus pedig nem követte önmagát, tehát nem volt keresztény, és soha de soha nem is vallotta magát kereszténynek, mert amikor ő még élt sem ez a kifejezés, sem valami korábbi megfelelője nem is létezett. Ez a megnevezés a halála után született azokra, akik az ő tanításai szerint éltek és hitükért vállalták azt is, hogy oroszlánok elé vessék őket.

2015. febr. 17. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Kérdező, figyelj a fogalmakra. A vallás nem harcol senki ellen. A vallási vezetők egynémelyike buzdítja erre híveit. Történelmi okokból valóban a buddhizmus a legkevésbé gyűlöletkeltő, de a többieknél is elsősorban egyes emberek azok, akik a vallást használják gyűlöletkeltésre, mégpedig gondosan elfedett haszonszerzési céllal.
2015. febr. 17. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Szia


egy keresztény nem harcol senki ellen, legalább is fizikai módon, ami mások életét veszélyeztetik /Tilos.


Egy keresztény azonositó jele szeretet, ennél fogva elképzelhetetlen, hogy háborúban vegyen részt a felebarátja vagy bárki ellen.


Egy keresztény Jézus tanitványaként nem része a világnak, ennél fogva semmilyen olyan dologban nem vesz részt amit a világ szelleme hat át, ennek a világnak pedig Sátán az uralkodója és egy kereszténynek köze sincs a világhoz, attól függetlenül, hogy itt kell élnie

Bár a szent irás szerint Krisztus Katonái vagyunk de ez nem fizikai harcot, hanem szellemit jelent, vagy is megvédjük a hitünket reménységünket szivünket a romboló befolyások ellen, amit világ próbál ránk erőltetni...

2015. febr. 17. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!