Legyek pap? Mit gondoltok?

Figyelt kérdés

Örülök, hogy ezt elolvasod, és remélem választ is kapok majd Tőled!

17 éves vagyok, 2 év múlva érettségizem. A közigazgatás és a pedagógia felé kacsintgattam, eddig. Humán beállítottságú vagyok, imádom az egyháztörténetet, az irodalmat és a retorikát.

A családom mélyen vallásos, és az utóbbi napokban komolyabban felmerült bennem, hogy pap leszek. Elhatároztam, hogy mindent megtudok erről a folyamatról. Ezért szívesen venném, ha tájékoztatnátok.

Tudom, hogy vannak papneveldék. De a város legjobb gimnáziumába járok, jó tanuló vagyok, ezért szeretnék egyetemre menni.


Előre is köszönöm az útmutatást! :)



2014. ápr. 27. 18:45
 1/6 anonim ***** válasza:
87%

Ha engem kérdezel, ahány vallású olvassa el a kérdést, annyiféle választ kapsz majd. Sőt, egy napon belül ide találnak az ateisták, és széttrollkodják az egész kérdést gúnyos megjegyzéseikkel. De ne legyen nekem igazam...


Ami az én magánvéleményemet illeti, először azt kellene tudnom, hogy milyen vallásról van szó, és az adott egyházban kötelező-e a papi cölibátus. A katolikusoknál nyilván igen, és ha ez a helyzet, akkor szívem szerint mindenkit lebeszélek róla.


Őszinte meggyőződésem, hogy a nőtlenségi fogadalom kora véget ért. Hitelesen és tisztán ez nem vállalható ma már. Katolikus körökben azét a sok titkos szeretős és egyéb botrány a (hivatalosan pedig cölibater) papok körül, mert titokban ők is átérzik, hogy ez ma már tarthatatlan.

2014. ápr. 27. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

A "papneveldék" is főiskolák vagy egyetemek.

Ahhoz, hogy a papi hivatást válaszd, komoly elhivatottság kell.

Beszélj inkább a plébánosoddal, ő kimerítő tájékoztatást tud adni.

De egyháztörténetet, stb. tanulhatsz úgy is a "papneveldékben", hogy nem leszel pap. Esetleg csak hitoktató.

2014. ápr. 27. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Katolikus egyház, kedves első.

A cölibátus nem érdekel.


Kedves második.

Ha már a vallás felé fordul az utam, akkor biztos, hogy papnak megyek. Mást nem tudok elképzelni.

2014. ápr. 27. 18:59
 4/6 anonim ***** válasza:
60%
Esetleg lehetnél még szerzetes barát -
2014. ápr. 27. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
100%
Ha felmerült Benned ez a kérdés, az nagyon fontos. Nem szeretném, hogy félreértsed a válaszomat, de ha ilyen jellegű hivatásod van azt elsősorban az elé vinném, aki egy ilyen hivatás forrása. Csendben vinném elé és kérném hogy igazítson el ebben, vezessen benne. A döntésről, a döntés meghozataláról sok-sok segítséget kaphatsz az egyházban. Amikor engem ez a kérdés foglalkoztatott, döntő volt egy szent életű lelkivezető, egy 8 napos Szent Ignáci lelkigyakorlat és egy hivatástisztázó lelkigyakorlat. Kívánom a jó megkülönböztetést és a számodra legjobb döntés meghozatalát. Amit személyes tapasztalatból szeretnék megosztani veled, hogy ne oszd meg túl sok emberrel és a megfelelő embert válaszd ki erre. Ez szerintem nagyon fontos.
2014. ápr. 30. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Csak ha nem zavar, hogy a tanulóévek végére úgy szellentesz, ahogy más lehel. Egy rokonom és két barátom egymástól függetlenül mesélt arról, amit ott csináltak velük.
2014. ápr. 30. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!