Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Lehet olyan tantárgyból...

Lehet olyan tantárgyból érettségizni, amit nem tanulok gimnáziumban?

Figyelt kérdés

Egészségügyi alapismeretekből szeretnék érettségizni, viszont az iskolámban nincs ilyen tantárgy. Ahhoz, hogy érettségizhessek, kell bármiféle osztályozó vizsgát tenni?

Köszönöm előre a válaszokat!


2015. febr. 20. 21:13
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
47%

Én bár nem az érettségi évében, hanem később kiegészítőként szerettem volna elektronikai alapismeretekből érettségizni. Felhívtam a központot, hogy ilyenkor mi a helyzet.

Azt mondta a hölgy és most idézem: "Szíve joga, hogy abból vizsgázzon amiből szeretne! Függetlenül attól, hogy akár 10 évig tanulta, vagy soha sem."

2015. febr. 20. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Én is hasonló logikát futtatam le, de azért gondoltam nem árt megkérdeznem. Köszönöm a választ!
2015. febr. 20. 21:32
 3/18 anonim ***** válasza:
Amit az első írt, az akkor érvényes, ha már nem jár középiskoíába. Akkor valóban abból érettségizel, amiből jól esik. Viszont középiskolásként valahogy meg kell oldani osztályozó vizsgákkal, hogy legyen évvégi jegyed a tárgyból.
2015. febr. 20. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
0%
Olyan tárgyból érettségizhetsz, amit legalább két évig tanultál. Nálunk legalábbis 2000-ben így volt.
2015. febr. 20. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
Osztályozó vizsga kell belőle sajnos.:/
2015. febr. 21. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
Ami 2000-ben volt, az rég elmúlt, ez egy másik rendszer. Vendégtanulói jogviszonyt kell szerezni egy másik iskolában, és ott megszerezni az osztályzatokat. Elvben be is járhatsz órákra, de gyakorlatban kizárt, hogy összejöjjön az órarend. Így csak önállóan tudsz felkészülni, letenni az osztályozóvizsgákat, és abból a tárgyból érettségizni is ott fogsz. Az igazgatódhoz kell fordulni, hogy ezt szeretnéd. Nem lesz boldog tőle, és nem is köteles megoldani.
2015. febr. 21. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
0%
Azért 2000 nem volt olyan régen, és pláne nem volt egy másik rendszer! Osztályozó vizsgát akkor is lehetett tenni.
2015. febr. 21. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2015. febr. 21. 11:53
 9/18 anonim ***** válasza:

Náluk szintén az volt, h kellett osztályozó vizsga

belőle

2015. febr. 21. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
0%
Hányadikos vagy?
2015. febr. 21. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!