Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Olyan tantárgyból lehet...

Olyan tantárgyból lehet érettségizni, amit nem tanultam a gimnáziumban?

Figyelt kérdés

Gyógytornász szakra szeretnék menni, és egészségügyi alapismeretek tantárgyból szeretnék emelt szinten érettségizni, de gimnáziumi tanulmányaim során nem volt ilyen tantárgyam. A kérdésem tehát a következő: így is tudok ebből a tantárgyból érettségizni?


Válaszokat előre is köszönöm!



2012. szept. 29. 02:16
 1/10 anonim ***** válasza:
osztályozó vizsgát kell tenned hozzá
2012. szept. 29. 03:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Igen, le kell tenni az összes osztályozóvizsgát. Kezdjed időben tisztázni az igazgatóval, hogy milyen ütemezésben, hiszen több osztály anyagáról van szó. Mivel gimnáziumba jársz, feltehetőleg egyáltalán nem tanítanak nálatok ilyesmit, és ebben az esetben egy másik iskolában kell megszervezni a vizsgádat, amihez idő kell.
2012. szept. 29. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
A gimnáziumot 2009-ben végeztem, eddig OKJ-ztam, és most úgy döntöttem, hogy egyetemre megyek.
2012. szept. 29. 10:43
 4/10 anonim ***** válasza:
Van érettségid? Akkor nincsen semmilyen feltétel, simán jelentkezhetsz, és kész!
2012. szept. 29. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Igen,van Érettségim.
2012. szept. 29. 11:51
 6/10 anonim ***** válasza:

osztályozó vizsgát kell tenned, és utána mehetsz érettségire. de minek?


kettőt kell választani: biológia v. fizika v. informatika v. kémia v. magyar v. szakmai előkészítő tárgy


az összes többit tanultad gimnáziumban. ha az emeltre hajtasz akk ink az egyikből csinálj szintemelőt. egyszerűbb mint végigzongorázni az osztályozóvizsgákat, közben meg emeltre is készülni.

2012. szept. 29. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Biológiából is fogok menni emelt szinten, és szerintem a többi, általad felsorolt tantárgyaknál az egészségügyi alapismeretek tárgy sokkal könnyebb.
2012. szept. 29. 15:57
 8/10 anonim ***** válasza:
De a magyar mindenképp megvan és ott az írásbelire nem is igazán lehet/kell tanulni. Amúgy hova szeretnél menni?
2012. szept. 29. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
A kérdésben a magyarázó részben leírtam.Amúgy gyógytornász szakra
2012. szept. 29. 21:05
 10/10 anonim ***** válasza:
De melyik egyetemre?
2012. szept. 29. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!