Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mit válasszak? 10. es vagyok...

Mit válasszak? 10. es vagyok egy gimnáziumban és most évvégén kell eldöntenem miből akarok majd érettségizni (tantárgyakat-emeltszinten).

Figyelt kérdés
Az a baj h azt se tom h mi akarok lenni és hova akarok majd továbbtanulni menni,de akkor h döntsem el???
2009. ápr. 23. 19:22
 1/3 anonim ***** válasza:
Azt a tantárgyat válaszd, amit a legjobban szeretsz vagy amit a legjobban tudsz és ne aggódj attól, hogy most még nem tudod eldönteni, hogy miből tegyél emeltszintűt semmi probléma úgy is majd csak 12.-ben kell ezt jobban eldöntened, mert akkor adod le az iylen papírokat.
2009. ápr. 23. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Dönts az alapján, melyik tárgyat szereted.

Én biológiamániás voltam, ebből jártam fakultácóra és irodalomból. (irodalmat leadhattam egy idő után)

Emelet ötösre érettségiztem, de lemaradtam két ponttal a szakrol, ahova menni akartam. A másodikat végül otthagytam, és most gazdaságot tanulok. :)

Amúgy ne csinálj belőle nagy ügyet. Ha később meggondolod magad - már egyetem alatt- akkor is lehet újraérettségizni a felvételi tárgyából, annak a szaknak, amit már véglegesnek gondolsz akkor.

2009. ápr. 23. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Egyelőre gondolom csak faktot kell választanod, mert a rendes érettségi jelentkezést majd csak 12-ben, kb. februárban kell beadni. Olyat válassz ami érdekel, amiről úgy gondolod, később szívesen foglalkoznál vele. Nálunk bármikor le lehetett adni, szóval ha rájössz h mégsem neked való, akkor abbahagyod:)
2009. ápr. 23. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!