Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » VII. kerületi Madách Imre...

VII. kerületi Madách Imre Gimnázium vagy XIII. kerületi Berzsenyi Dániel Gimnázium?

Figyelt kérdés
A nyílt napok alapján mindkettő ugyanannyira tetszett. Amikor megjelöltem őket a jelentkezési lapomban, a Madáchot írtam előbbre, mert erősebb. Gondoltam, majd ha igen, akkor a szóbelin többet fogok tapasztalni. Ma voltam mindkét iskolában. És még mindig nem tudok dönteni, ugyanannyira tetszik. Szerintetek? :)

2015. febr. 27. 16:04
 1/7 anonim ***** válasza:
Válaszd a Berzsenyit, a Berzsenyi jó hely. :D Én már tizenegyedikes vagyok, szóval nem a falnak beszélek. Mondjuk tagozatfüggő, mire jelentkezel?
2015. febr. 27. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Berzsenyiben humánra és nyelvire, de a humán szóbeli jobban sikerült :)

Madáchban csak a négyéves haladó angolt jelöltem.

2015. febr. 27. 18:32
 3/7 kicsikosi válasza:
Madach Imre, 100%!! En is ugyanugy voltam tavaly pont ilyenkor, a Madach mellett dontottem. Sokkal jobb(legalabbis szerintem). Rengeteg a diakprogram es a tanarok is mindig a te erdekeidben tesznek mindent, segitenek es nen utolso sorban hihetetlen jol tanitanak, a nyelvtanarok pedig egytol egyig zsenialisak! En is mindket helyen voltam szobelizni es a Madachban hihetetlen kedvesek voltak, a Berzsenyiben meg inkabb azt akartak latni, hogy mit nem tudok. En a helyedben biztos, hogy a Madachot valasztanam, en nagyon szeretek oda jarni, es tenyleg jo a kozosseg. Persze nem akarok semmit sem ra eroszakolni, valoszinuleg barmelyiket valasztod jol fogod magad erezni , mindketto nagyon jo suli. Ha barmi kerdesed van meg nyugodtan irj! :)
2015. febr. 28. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Hááát, mivel nem jártál a Berzsenyibe, azt azért korai kijelenteni, hogy sokkal jobb. :P


Madáchba nem jártam, csak szóbelizni voltam, valami nem is tudom milyen tagozaton, de nem nyelvi volt. Beszélgetni kellett csak a szóbelin, de pontozták is. Sz Tizenhét pontot kaptam rá. Nem emlékszem, hogy ötven vagy harminc pont volt a max, de a másik négy helyen, ahol voltam, max pontos lett a szóbelim, pedig volt, ahol elég rendesen tananyagot kérdeztek. A Madáchban meg kinyitották az ellenőrzőmet, meglátták, hogy van egy intőm, amit a tesitanárom írt be amúgy ilyen hülyeség miatt, és úgy tűnik, ez élből felezte a pontszámot. Vagy amúgy se voltam szimpi, fene tudja...


A berzsenyis szóbelin pedig velem nagyon rendesek voltak, konkrét, objektív dolgokról kérdeztek, nem azt akarták harapófogóval kihúzni belőlem, hogy a jelenlegi osztályomban hány barátom van, meg hogy mit csinálok hétvégenként, és csomó pozitív megerősítést kaptam. Szóval itt az ellenpélda. De igazán nyilván az tudja megmondani neked, aki mindkét iskolába járt. :D Tehát a szóbeli tanárfüggő, úgy istenigazából. Nekem mondjuk a Madách másodiknak volt megjelölve, a Berzsenyi volt a "nagy álmom".


Mindenesetre most tesóm volt szóbelin, és egy csomó tanár odajött hozzám meg anyukámhoz, hogy megkérdezzék hogy van a tesóm, mennyire felkészült, melyik tagozatokra jelentkezett, satöbbi, pedig nekik nyilván nem ügyük, hogy a tesóm idejár-e majd, vagy sem, és úgy alapjáratban tök rendesen, normálisan beszélgetnek velünk minden esetben, és nagyon segítőkészek. Anyám meg is jegyezte, hogy milyen ritka, hogy a tanárok ilyen közel állnak a diákokhoz, pedig én azért nem vagyok se eminens, se kivételezett vagy éltanuló, se semmi ilyesmi.

A nyelvoktatás mondjuk olyan, hogy én kilencedikben úgy jöttem ide, hogy nem beszéltem semmit angolul, és tizedikben ötösre érettségiztem belőle előrehozottan, minden plusz tanfolyam meg ilyesmik nélkül. Nyilván oda kell figyelni órán, de szerintem korrektül megy itt is.


Amúgy én is humán tagozatos vagyok, de tizedikben rájöttem, hogy inkább orvosira akarok menni, szóval ennyit erről. :D A nyelvi tagozatra azért nehezebb bekerülni, ergo több a jó tanuló, de ha a magyar és a töri érdekel, tényleg sok pluszt hozzá tud tenni a humán, és latinul is megtanulhatsz, ami azért mégse egy utolsó szempont, bár elég nehéz. :D


És én jövőre elvégzem ezt a gimnáziumot, szóval voltak már hullámvölgyeink és hullámhegyeink is, talán az, hogy valaki a dolog vége felé haladva is pozitív véleménnyel van a helyről, mindenképpen jelent valamit.

A gólyatábor pedig a Berzsenyiben a legjobb szerintem, pedig alapvetően nem vagyok közeli ismeretségben azokkal, akik szervezik, de tény és való, hogy elég jól csinálják, szerintem már ezért megéri idejönni.


De nem erőszak, ááá dehogy. :D

2015. febr. 28. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
A Madách nagyon jó iskola, a nyelvoktatás kiemelkedő, sok a program és a szakkör, jó fejek a tanárok és szép a suli épülete is. :) Rosszul nem járhatsz vele!
2015. febr. 28. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
71%
Ha az angol erdekel meg mas nyelvek akkor szerintem Madach, ha a human tantargyak akkor Berzsenyi!
2015. márc. 1. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, és a hosszas leírást :)

Még jöhetnek!

2015. márc. 2. 12:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!