Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szerintetek felvesznek? Ha...

Szerintetek felvesznek? Ha igen, akkor melyikbe?

Figyelt kérdés
Sziasztok. 8.os vagyok és első helyre egy erős (budapesti) gimnáziumot szeretnék beírni,csak nem tudom,hogy melyik lenne esetleg túl erős. 50ből 46,5 a hozott pont és kb 70 pontos lesz a központim. Elsőre ilyen Eötvös, Berzsenyi Dániel, Madách meg ilyeneken gondolkodok. Szerintetek melyik esélyesebb? Mondhattok más ezekhez hasonló sulit is.

2014. jan. 23. 22:25
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Hát, elvileg idén a 70 jónak számít központiban, de azért szerintem mindenképp írd be a Leöveyt is, mert az se olyan rossz, és nem kell szóbelizned ennyi ponttal. :) Szerintem írd be a Kossuthot, Eötvöst, Madáchot. A Madáchba 70 körüli ponttal bent vagy, ha jó a szóbelid. :) Én még a Karinthyt is ajánlanám. Amúgy függ attól is, hogy mennyire bírod a sok tanulást meg a "hajtást"...esetleg, hogy fiú vagy lány vagy...?!
2014. jan. 24. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Fiú vagyok és így tervezem :

1. Eötvös

2. Madách

3. Szinyei

4. Szinyei

5. Leovey klara

2014. jan. 24. 19:48
 3/12 vörös98 válasza:

én most vagyok elsős a Kölcseyben. Már egy éve vége van számomra ennek a felvételizős sz*rságnak.

Ajánlanám figyelmedbe, hogy nem minden az elért pont. Én így nem kerültem be az Istvánba (ami amúgy húzós iskola). Jók voltak a hozott pontjaim, 68 pontot írtam, a szóbelim pedig szinte hibátlan lett. szóval én azt mondom, mint tapasztalt felvételiző, h jól gondold át a sorrendet, az osztályokat az szakokat stb írd össze, add be az ofődnek és utána... egyszerűen csak engedd el! Nincs befolyásod afölött, hogy hova kerülsz be, emiatt pedig nem éri meg a nyarat egy gyomorfekéllyel indítani, mert a feszültség addigra szűnt meg. Oké?:)

Élvezd ki az utolsó félévedet ebben a közösségben, mert hidd el, lesznek pillanatok, mikor hiányozni fognak.

Sok sikert kívánok, remélem összejön az álomiskola.:)

2014. jan. 24. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Hat perpillanat minden pillanatat atkozom ennek a kozossegnek ugyhogy alig varom h vege legyen :(
2014. jan. 24. 23:09
 5/12 anonim ***** válasza:

Hello!

Én idén 90 pontot írtam,és 5,0 az átlagom.Tekintve,hogy kispesti vagyok,nekem a személyes preferanciám az Eötvös/Karinthy(emelt angol).Nem tudok dönteni.

Te neked mi a sorrended az Eötvösben?

Nekem humán>reál de ezen még el kell gondolkodnom,mert hiába a történelem érdekel a legjobban,de a kísérletezés sem teljesen érdektelen számomra.Nem tudna valaki javaslatot adni?Szempontjaim a következők:

1.tanárok emberi és szakmai oldala

2.osztálytársak,iskolaközösség,diákélet

3.megközelíthetőség,közelség

Várom a segítő válaszokat!

Előre is köszönettel.

14/F

2014. jan. 28. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Közösségszempontból BDG első helyen, Szinyei nagyon romlott az utóbbi években!

De BDG-be 70 pont lehet, kevés, viszont ha jó közösséget, jó tagozatos oktatást szeretnél, az legyen első helyen, még ha nem is vesznek fel ennyi ponttal, automatikusan oda kerülsz, amit első helyre jelöltél, és elég pontod van, szóval ne tegyél előre valamit csak azért, mert oda esélyesebb, hogy bekerülsz, ha nem oda akarsz menni. :)

2014. jan. 28. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim válasza:
csak a madách!:)
2014. jan. 29. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
82%
csak a BDG!
2014. jan. 30. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Az utolsókat helyedben megcserélném, a Leövey a Szinyei elé ...
2014. márc. 2. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
#5 Kizárt,hogy egy kispesti fiúnak 5 egész az átlaga.
2014. jún. 17. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!