Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mennyi az esélyem hogy bekerül...

Mennyi az esélyem hogy bekerüljek a Kisképzőbe?

Figyelt kérdés
sokan mondták hogy nagyon jól rajzolok és még járok is tanárhoz meg ismerősünk grafikus és hozzá szoktam járni és csak ugy nézem hogy mit csinál szóval viszonylag jól rajzolok. 4-5 tanuló vagyok előre is köszi :)
2015. febr. 27. 22:05
 1/5 anonim ***** válasza:
Voltál már alkalmasságin?
2015. febr. 28. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Jártál előkészítőre?
2015. febr. 28. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Még csak 7.es vagyok és szeretnék előkészítőre járni
2015. márc. 3. 21:20
 4/5 anonim válasza:

Szia!

Én idén felvételiztem a Kisképzőbe.Biztosan gondolt át, hogy ezzel szeretnél e foglalkozni, mert innét más pályára menni nehezebb útközben, de a Képzőre bejutni egyenes út. A kisképzőben az nem elég ha valaki szeret rajzolgatni. Felvételi elötti fél évben én heti 3 alkalommal jártam tanárokhoz. Illetve a sulimban külön festészetre heti 2 alkalommal, és mivel a sulim rajz tagozatos, ezértheti 4 rajzorára is.Ha 4-5 ös tanuló vagy akkor a jegyekkel nem lesz gondod:) De a Kisképzőben nehezebb lesz tanulni mint egy átlagos gimiben éppen a szakorák nagy száma miatt. Ha tényleg komolyan gondolod, akkor rendszeressen járj tanárokhoz, ők segítenek a felkészülésben. A kisképző oldalán tudsz rajzokat nézni viszonyítás képpen.

2015. márc. 4. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Szia, 10.-es vagyok a kisképzőben, kerámia szakos. Ne gondold, hogy ebbe a suliba csak úgy lehet bejutni, hogy évekig jársz előkészítőre, rengeg pénzt kiadsz puccos felszerelésekre, megállás nélkül csak rajzolsz. Én sosem jártam előkészítőre, pár hónappal a felvételi előtt kezdtem el gyakorolmi a rajzolást és fölvettek. Bár a grafikára nehezebb bejutni, mert iszonyat nagy túljelentkezés van minden évben, azért bátrantudom ajánlani a plasztikus szakokat mint a szobrász, a kerámia ( a kerámiáról sokat tudok, szerintem, és nem csak elszántságból, de a legcsaládiasabb és legkreatívabb szak), a textil, a divat sem rossz bár nem tudom, hogy lány vagy fiú vagy-e. Bele kell számítani az osztályközösséget. Plasztikus osztálynál (szobrász, kerámia, ötvös, üveg), garantáltan eszméletlen király osztályközösséged lesz (minden évfolyamnál így van). A grafikások kicsit el vannak szállva maguktól, mert ők a menők akik bekerültek és húha.

Minden esetre ha tényleg jó tanuló vagy, és ügyesen rajzolsz megvan az esélyed. Ismerek olyat aki évekig előkészítős volt és nem vették föl. Hidd el, nem csak ezen múlik. Remélem tudtam segíteni. Ha még szükséged van információra nyugodtan írj privátot:)

2015. márc. 16. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!