Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szerintetek erről a helyről...

Szerintetek erről a helyről van esély a budapesti Berzsenyi Dániel Gimnáziumba?

Figyelt kérdés

71., ha jól emlékszem, és biosz-kémia tagozatról lenne szó.


Illetve annak idején találtam egy nagyon jó kis oldalt, ahol az is meg volt adva, hogy az utolsó felvett emberke tavaly hányadik helyről jutott be, de hiába keresem, nem találom. Szóval, ha valaki esetleg ismer ilyesmit, és belinkelné nekem, azt is nagyon megköszönném! :)



2015. márc. 6. 20:16
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:

[link]


Lent pedig kattints ide: "Az intézmény középfokú telephelyeinek középfokú beiskolázási adatai az elmúlt két tanévben"

2015. márc. 6. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
Olyan 30-40. volt az utolsó ezek szerint, úgyhogy még reménykedj, de elég húzos a helyzeted :(
2015. márc. 6. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:

Köszi szépen, ez volt az, amit kerestem, csak hülye vagyok, és nem tudok eligazodni az ilyen webhelyeken! :)


Engem igazából már három éve felvettek egy lényegesen jobb helyről, a tesómról lenne szó, csak sajnos emlékeim szerint a 72. hely a humán tagozat legszélére lehet elég, az meg ugye egész osztályos, szóval reménykedtem, hogy azóta változott valami, mert mintha az "én időmben" azért jobb presztízse lett volna a sulinak, és nehezebb volt bekerülni, szóval hátha.


De ahogy elnézem, nincs sok esélye. :/ Azért köszi, és optimista/pesszimista véleményeket, mindent, ami csak az eszetekbe jut.


És így nagyon-nagyon halkan megkérdezném, hogy méltányossági kérelemről van valakinek tapasztalata? Ő egyáltalán nem akarja, hogy így jusson be, de azért minden lehetőséget meg kell fontolni... :D

2015. márc. 7. 14:24
 4/22 anonim ***** válasza:

Van értelme, egy ismerősöm kérelemmel került be valahová. (Már nem tudom, hová, de egy egész jó suliba Bp-n)

Csak mivel valószínűleg vannak egy páran, akik megpróbálkoznak ezzel, a felvételin nyújtott nem elegendő teljesítményre egy nagyon meggyőző indokot kell írni. Mondjuk olyasmit, hogy nemrég gyógyult meg egy betegségből, mert előtte hetekig nyomta az ágyat és nem tért teljesen magához a nagy napra sem, vagy valami hasonlót. De a kamuzást azért nem ajánlom. Meg fontos, hogy leírjátok, miért szeretne oda járni, mik a céljai, mit tudna hozzáadni az iskola mindennapjaihoz. Legyen figyelemfelkeltő, logikus, érdekes.

Egyébként én is biosz-kémiára szeretnék menni, remélem osztálytársak leszünk a húgoddal, sok sikert! :)

2015. márc. 7. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:

Köszi, drukkolok neked is, ha még szükséges. :) Hát, a nagy indok amúgy eddig úgy áll, hogy ide jár a testvére (vagyis én), és velem se jártak olyan rosszul. Mondjuk olyan jól sem. :D De egyszer én vezettem a vitacsapatot egy teljesen tét nélküli versenyen. :D Meg majdnem négyegészes az átlagom. :D

De ez talán tényleg nem lesz elég meggyőző... :/ Igazság szerint úgy tudom, az alapítványnak adakozás szokott ilyen esetekben a bevett forma lenni, de azt már tényleg nem akarja a tesóm, meg annyira gazdagok se vagyunk.

2015. márc. 7. 16:31
 6/22 anonim ***** válasza:

Szerintem az a tobbiekkel szemben teljesen igazsagtalan. (nem csak azert mondom, mert en is oda jelentkeztem, hanem mert igy is van)

Van aki megdolgozott erte, minden erejet belerakta hogy bejuthasson, es emiatt nem jut be!

Amugy tudom hogy nehez, de el kell fogadni ami tortenik, en is probalok felkeszulni hogy mi van ha nem vesznek fel, es probalok beletorodni hogy ezt szanta nekem a sors!

2015. márc. 7. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:
Jó, hát az nem vita kérdése, hogy igazságtalan, ezért nem akarja ő se amúgy. :D
2015. márc. 7. 18:50
 8/22 A kérdező kommentje:
És amúgy a méltányossági nem azt jelenti, hogy mást kiszorít, hanem azt, hogy őt is hozzácsapják a meglévő osztályhoz tudtommal. Maga a dolog intézménye igazságtalan meg gerinctelen meg ilyesmik, ennek ellenére mégis létezik, és mégis vannak minden évben jó páran, akik megpróbálják.
2015. márc. 7. 18:52
 9/22 anonim ***** válasza:
Tudom hogy sokan megprobaljak! Amugy en nem tudom hogy, akkor csak hozzaveszik vagy kiszorit mast, csak igy gondolom, ahogy elobb irtam!:/
2015. márc. 7. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:
Neem, tök igazad van amúgy, de na. Anyám nagyon szeretné, hogy velem egy iskolába járjon. Igazából pénz nélkül nem hinném, hogy nagyon sikerülne.
2015. márc. 7. 19:55
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!