Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szerintetek is értelmetlen...

Szerintetek is értelmetlen orvosi egyetemre járni?

Figyelt kérdés
Bár még csak másodéves vagyok, egyre inkább úgy érzem, hogy az emberek nagy része, gyűlöli, megveti, lenézi az orvosokat, legszívesebben arcon köpnék őket már ismeretlenül is. Tudom, hogy sokszor ennek a rossz kórházi tapasztalat az alapja, de nem érzem úgy, hogy rászolgáltam volna arra, hogy már orvostanhallgatóként megvessenek, mert XY-nal rosszul bánt egy orvos. Sokan pl. úgy nyilatkoznak, hogy "attól, hogy orvos, még lehet értelmes/normális". Mintha általában attól, hogy valaki orvos, kevésbé lenne értelmes, kedves stb, mint bárki más, mintha azért mert valaki orvos már kevesebbet érne a többi embernél. A fizetésekbe nem akarok belemenni, mert az nem érdekel, de úgy érzem, nincs arra szükségem, hogy hosszú éveket tanuljak, és utána sztereotípiák alapján megvessenek, lenézzenek alaptalanul.

2015. márc. 14. 09:17
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
én nagyra becsülöm a dokikat elvégre nélkülük nagy xarba lennénk. amit viszont gyűlölök az, hogy túl kevés van belőlük, úgy mint kórházból is, plusz van egy rossz tapasztalatom az egyik kórházzal kapcsolatban(fülem bevolt gyulladva, házidoki elküldött kórházba, mert azt hitte beutaló nélkül is egyből bemehetek fülorrgépészhez, odamentem korházba ott mondták, h beutaló nélkül nem lehet, adott egy időpontot, de azt mondta, ha hozom a beutalót akkor egyből mehetek vizsgálatra. megszereztem beutalót, erre kiderült, hogy mivel van egy időpontom, ezért muszáj akkorra mennem. nekem ez a negativ tapasztalatom)
2015. márc. 14. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:

Minden szakmáról van egy sztereotípia. Pl. én programozó vagyok, ebböl az jön le, hogy egyben kocka is.

Mutasd meg, hogy ennek nincs valóságalapja.

2015. márc. 14. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
75%

Szerintem neked önértékelési problémáid vannak, vagy nem megy az egyetem, és valami ürügyre van szükséged, hogy ott hagyhasd.


Egyébként én meg tanár vagyok. Szerinted ki van jobb helyzetben? Mégsem gondolom, hogy ezért kellene máshogy viszonyulnoma a munkámhoz.

2015. márc. 14. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
100%
Hogy világossá tegyem az összasonlítást: orvosként életed végéig ki fogják kérni a véleményedet az ismerőseid. Ha tanár vagy, soha senki nem tekint rád szakemberként, mert szinte mindki meg van győződve arról, hogy ért a tanításhoz, sőt, előbb oktatnak ki laikusként is.
2015. márc. 14. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 A kérdező kommentje:
Arról nem is beszélve, hogy sokan olyan dolgokat varrnak az orvosok nyakába, amiről nem tehetnek. Pl. Kórházak felszereltsége, vagy volt a bevásárlókocsis botrány vagy az étkeztetés vagy épp hogy sokára kap időpontot egy beteg. Az időpont meg van szabva, hogy egy vizsgálatra egy nap hány beteg kaphat időpontot és a kórházat megbüntetik, ha ezt megszegik. Mégis az orvost okolják, hogy a szemét ilyen sokára adott időpontot. Ha ír fel gyógyszert, mérgezi a beteget a szemét, ha nem, akkor nem törődik vele, mert még gyógyszert se írt fel. Ha elfogadja a hálapénzt, akkor egy pénzéhes dög, ha nem fogadja el, akkor "az én pénzem büdös neki".
2015. márc. 14. 09:45
 6/28 A kérdező kommentje:
Volt egy másik dolog, ami tipikus. Pesten Hallottam csoportba egy első éves (ELSŐS!!) orvosis lány írt a csoportba, hogy "anya megkérdezte vizsgaidőszakban, hogy hol tartok, én meg rávágtam, hogy 7. évad 10. rész." vagy valami ilyesmi volt. Nem írta, hogy hova jár, csak adatlapon meg volt adva. Erre egyből letámadták személyeskedéssel, hogy "EZÉRT NEM BÍZOM AZ ORVOSOKBAN!". Amit nem értek, tekintve, hogyha megvannak a vizsgái, onnantól kezdve semmi köze hozzá senkinek, hogy mit csinál... Sőt. Addig se. Ha neki jó és nem megy a tanulás rovására, miért ne nézhetne sorozatot 10 tétel megtanulása után?! Ez a magánügye. Egy mérnöknél persze nem kezdenek el személyeskedni, pedig ott is elég nagy a felelősség: rámdől a ház vagy sem.
2015. márc. 14. 09:51
 7/28 anonim ***** válasza:
100%

Én szintén orvosis vagyok, bár már felsőbb éves.

Meg kell értened, hogy azok az idők amikor szakmai jogon járt a tisztelet elmúltak. Részben ez a mi hibánk is. Nekem is sok olyan évfolyamtársam van aki nagyon nem az orvosira való.

Ha ennyire zavar, hogy az emberek mit mondanak rólad akkor tényleg ne csináld. Én még a mai napig is kapom olyan cseszegetést , hogy "én nem vagyok orvostanhallgató de..." . Ezt le kell nyelni, rengeteg ilyen lesz a munkád során. Sosem a tiszteletért kell ezt csinálni.

A végén ember életeket mentesz és ez a legfontosabb. A sok utálat között , lesz egy-két köszönöm. Mostmég ez nehéz. Majd 20 év múlva fog kikristályosodni neked. Nem mondom nekem is voltak ilyen gondjaim, de csak a jövőbe tekintek.

Aki meg nem bízik bennünk az meghal. Ilyen egyszerű ez :)

2015. márc. 14. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 A kérdező kommentje:
Nem a plusz tiszteletre gondolok, hogy orvos(tanhallgató) és akkor tisztelet. Csak azt érzem, hogy egy orvosnak/medikusnak a szimpla emberi méltóság, tisztelet sem jár, ami mondjuk egy jogásznak, közgazdásznak, könyvelőnek stb igen.
2015. márc. 14. 10:28
 9/28 A kérdező kommentje:
Illetve ahogy régen tisztelték az orvosokat, és most nem az ajnározára gondolok, csak elismerték, hogy elvégzett egy komoly, nehéz egyetemet, most egyre inkább kezd az elterjedni, hogy az orvosi kb büfészak és fele annyit se tanulnak orvosin, mint jogon, mérnökin stb.
2015. márc. 14. 10:35
 10/28 anonim ***** válasza:
Szerintem írhatunk bármit, úgysem fogadod el... ha igazad lenne, már tömkelegével jöttek volna a becsmérlő válaszok.
2015. márc. 14. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!