Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Orvosi egyetemre akarok majd...

Orvosi egyetemre akarok majd járni. Az egyetemen tanulok majd fizikát?

Figyelt kérdés
Nekem azt mondták hogy csak kémia és biológia lesz és csak 1 évig lesz fizika de most mondta unokatesóm hogy végig van. Most melyik az igaz?
2014. okt. 26. 22:13
 1/8 anonim ***** válasza:
Unokatesód orvosira jár (járt) ??
2014. okt. 26. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Valamennyit biztos.
2014. okt. 26. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
"Csak kémia és biológia" - már ez is érdekes így önmagában, biológiához már nem sok köze van az orvosinak, de hagyjuk. Sote ÁOK-n egy évig van biofizika, barátkozz a Damjanovich-Fidy-Szőllősi féle Orvosi biofizika könyvvel.
2014. okt. 26. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Attól függ, hány éves vagy.

A biofizika oktatás jóformán már csak Magyarországon van, még pedig azért, mert az elismert kutatók száma ebből a területből viszonylag magas. Pár év és kihalnak onnan a régi profok, aztán már nem fogja semmi sem indokolni a bifiz oktatását.

Folyamatosan fejlődik az orvoslás illetve a tanítása is, csak van, ahol lassabban reagálnak erre. Egy 15 év múlva az anatómia is így fog járni itthon, mint ahogy már jó pár külföldi egyetemen így van.

2014. okt. 27. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Fizika az egyik szórótárgy :D.
2014. okt. 27. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

A SOTE ÁOK-n a biofizika 2 első évben 2 féléves, szigorlattal végződő tárgy, de szórótárgynak nem feltétlenül nevezném. Szerintem a csúszásoknak csak egy nagyon minimális hányadáért felelős. Vizsgán bukások főleg a beugróteszt miatt vannak, amire egy kis energiabefektetéssel szerintem simán fel lehet készülni, a szóbeli részen már csak elvétve buktatnak.


Összességében nem egy vészes tárgy, aki nem kimondottan szereti a fizikát, az is meg tudja csinálni.

2014. okt. 27. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Én PTE-re járok, itt is két féléves, szigorlattal végződő tárgy a biofizika, a teljesítése feltétele több másodéves tárgynak is.

A gimis fizikához már nem annyira van köze, inkább élettani jelenségek hátteréről van szó, látás, hallás, izommunka, keringés. Meg sugárzások és orvosi eszközök, vizsgálati módszerek.

2014. okt. 27. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Jó köszi ennyire voltam kíváncsi :D Tehát akkor nem olyan komoly.
2014. nov. 1. 09:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!