Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Speciális tanfolyamok » Érdemes érettségi felkészítőre...

Érdemes érettségi felkészítőre járni?

Figyelt kérdés

Emelt biosz és kémia érettségit szeretnék tenni jövőre.

Szerintetek érdemes felkészítőre járni?

Ha valki volt ilyenen, írja le nekem, mennyit segített ez neki, hogy zajlott stb.



2015. jan. 22. 17:34
 1/7 anonim ***** válasza:
55%

Magántanárhoz járni sokkal jobban megéri,mert személyre szabottan veled foglalkozik.

Amit egy ilyen előkészítőben elmondanak,azt egy jobb iskola biosz-kémia tagozatán ugyanúgy megkapod,néha még fakton is.

2015. jan. 23. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

a mi iskolánkban sajnos nem valami jó a fakt.. :/

tanárt meg nem is tudom, hogy keressek, aki biztosan felkészít..

2015. jan. 31. 21:08
 3/7 anonim ***** válasza:
25%
Teljesen felesleges pénzkidobás. Magántanár oda kell, amit meg kell érteni, pl. matek. A beseggelős tantárgyakhoz, mint a biológia, csak olvasni kell és tanulni. Nincs benne megérteni való, csak lexikális anyag, azt semmilyen tanár nem tudja beléd verni, ha nem érdekel, nem olvasol utána. Ha valaki emelt szintű érettségit tesz egy tárgyból, akkor elvárható, hogy abból eleve jó legyen, és érdekelje a dolog. Ha ez hiányzik, akkor felesleges.
2015. febr. 5. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
40%

Szerintem érdemes. És többek közt az itt található anyagokat is lehetne használni; nekem segítettek:

[link]

2015. febr. 10. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
érdekel a dolog stb., csak félek, hogy nem elég, vagy nem tudom.....
2015. febr. 16. 21:44
 6/7 anonim ***** válasza:
83%

Szerintem tanfolyamra nem, bár oktatófüggő. A legtöbb tanfolyam arról szól, hogy kifizetsz egy csomó pénzt, és utána hallgathatsz végletekig unalmas dolgokat, amiket a könyvből is meg tudnál tanulni, de az anyag megértésében nem sokat segít. Kémiánál jobban szóba jön a számítások miatt, de ott is sok múlik azon, hogy a tanár célja az, hogy valamivel kitöltse az időt, vagy tényleg segíteni akar. Ha az órák tömbösítve vannak, akkor még rosszabb, mert az ember 40 percnél tovább nem nagyon tud figyelni. Én egyszer jártam ilyenre, tömbösített órákra. A biológia arról szólt, hogy bejött egy oktató, aki még saját maga is majdnem elaludt a saját hangján, és olyan dolgokról beszélt roppant unalmas módon, amik nem is kellettek az érettségire. A fizika meg arról, hogy bejött egy még unalmasabb tanár, aki egy feladatgyűjteményből oldatott meg velünk feladatokat (amihez még megoldókulcs is van, tehát lehetett volna otthon is). Persze ha nem értette valaki, akkor sem nagyon magyarázta el, mert "arra nincs idő, inkább csináljunk feladatokat, mert az hasznosabb". Végigültem az első részét, mert ki volt fizetve, a folytatásra már nem mentem el. Végül felkészültem egyénileg és sokkal jobb volt.


A következőt javaslom: ha van olyan tanfolyam, amin volt ismerősöd, és kifejezetten dicséri, akkor érdemes lehet. Látatlanban nem, mert a legtöbb nem igazán hasznos, viszont sok időd elmegy vele, és pénzed is (és mivel előre kell fizetni, így az sem megoldás, hogy ha nem tetszik, nem mész többet). A magántanár azért lehet jobb, mert tényleg csak veled foglalkozik, amit magadtól meg tudsz tanulni, arra nem kell időt vesztegetned, ráadásul, ha menet közben kiderül, hogy a tanár nem megfelelő, akkor tudsz másikat keresni, és nem fizettél be neki előre tízezreket. Időt mindenképp spórolsz vele, így valószínűleg anyagilag végül ugyanott vagy, de jóval költséghatékonyabb módon.


Azért vicces, hogy vannak emberek, akik szerint a biológiát nem kell megérteni, mert "magolós" tantárgy. Valójában a biológia az egyik leglogikusabb tantárgy a világon, csak ahhoz olyan könyv vagy tanár is kell, aki rámutat az összefüggésekre.

2015. febr. 17. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Ha esetleg érdekel valakit létrehoztam egy csoportot, a biosz és kémia érettségivel kapcsolatban, hogy segítsünk egymásnak a felkészülésben, osszuk meg a tapasztalatainkat, vagy csak biztassuk egymást :)

Itt vannak e-könyvek is, amit le lehet tölteni!

Sikeres felkészülést kívánok mindenkinek!


[link]


[link]

2016. ápr. 6. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!